Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz hogy csak négy hétig...

Igaz hogy csak négy hétig kell, ki bírni hogy nem gyujtok rá? (Dohányzás leszokás)

Figyelt kérdés

Én egy 17-éves fiú vagyok és majdnem 2-éve hogy rendszeres dohányos vagyok, nagyon szeretnék még nőni de csak ugy repülnek a kósza hírek, hogy ha dohányzom akkor nem növök. Szerintetek ez igaz hogy van hatással a dohányzás a fejlődésre?


Igazából ezért is akarom abba hagyni a dohányzást, hogy nöjjek még, de az is el gondolkoztato hogy 17-évesen már nem fogok nőni, 15-éves korom óta pár centit nőttem, vannak olyan barátaim akik ugyan ugy voltak mindt én, aztán 18-évesen jóval magasabbak lettek.


Én magasságilag ki szeretném hozni magamból a maximumot. Mit kellene tennem?.


2019. okt. 13. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

17 évesen már kvázi mindegy. Kismamákra és gyerekekre veszélyes, hogy a fejlődést gátolja.


Zavarjon inkább az, hogy:

-egy csomó pénzt elb---szol rá,

-hosszú távon potenciaproblémákat okoz,

-büdös leszel (a nem dohányos lányoknak/fiúknak ez nem tetszik),

-minden reggel úgy fog kelni, hogy egy adag turhál felkrákogsz, a lépcsőn meg már fiatalon ki fogsz fulladni

-meg úgy mellesleg baromira rákkeltő

2019. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha azt várod, hogy mikor telik el a 4 hét akkor nem igaz csak ha elég nagy az elhatározásod. Le lehet szokni de nagyon erősen akarni kell. Én 22 évi dohányzás után leszoktam. Az biztos hogy fogsz még nöni, de a mértéke a génjeidtől is függ. Sportolj aktivan legjobb a sok uszás a jó étvágy sok egészséges kaja és már sokat tettél a pozitív eredmény érdekében.
2019. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van hatása a fejlődésre annyiból, hogy vannak dohányosok, akik evés helyett is cigiznek (csökkentheti az étvágyat), ezért nem jutnak elég tápanyaghoz, plusz egyes vitaminokból többre van szüksége a szervezetednek, ha dohányzol.

De legjobb, ha kipróbálod, rád milyen hatással van, ha leszoksz. Hajrá!

2019. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg.
2019. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!