Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Állandóan tele van a lakás...

Állandóan tele van a lakás cigi füsttel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már kora reggel tele van a lakás füsttel anyámék-tol, egész nap csak a dohány füstöt lehet érezni a szobában, és már lassan nem is szeretnék be menni a házba. Sokszor el mondtam nekik hogy inkább cigizzenek az erkélyen, de mindt ha a falnak beszélnék, nem tudom valahogy ien értetlen emberek. Csak azt nem gondolják hogy tönkre teszik az én egészségemet az övékkel együtt. Minden reggel erősen köhögök, nehezen kapok levegőt, és bele nyíllal a szívem is. A tegnap is össze vesztek velük emiatt és most reggel is folytatódott minden tovább ugyan úgy karddal lehet vágni bent a füstöt. Elegem van. 17F.
2019. okt. 31. 09:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyes írási hibáért, csak ideges vagyok.
2019. okt. 31. 09:53
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos túl sok mindent nem tudsz tenni, esetleg látványosan kitárod az ablakot...

Sajnos az Ő lakásuk, de ritka bunkó szüleid vannak az kétségtelen. :-(

2019. okt. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nincs saját szobád? Ha van, akkor azt mindig csukva tartani. Sokat szellőztetni. Esetleg valami egyszerűbb levegő tisztítót beszerezni. És tüntetőleg mindig a saját szobádban lenni, nem pedig a közös helyiségekben.

Ha nincs saját szobád, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.

Egyébként én is dohányzom, de sose nyújtanék rá bent, se otthon, se másnál, akkor se ha egyedül vagyok.

2019. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld meg rávezetni őket, h mindenkinek jobb lenne, ha kimennének cigizni, nekik is. Nem lenne olyan büdös a ruhájuk, kevesebbszer kell függönyt mosni, ritkábban kell a falat festeni. És jobb lenne a levegő is. Ha megszokják, utána már nekik is furcsa lesz ez a mostani állapot.
2019. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szívesen rá venném őket de ha nem lehet, hiába mondom hogy tartsanak tiszteletbe azzal hogy ne dohányozzanak bent, mert nagyon nem kapok levegőt. Ők ezt úgy értik hogy egész nyugodtan dohanyozzatok bent mert nagyon szeretem, (imádom a cigi füstöt, nagyon egészséges. Ők úgy értik ezt az egészet.
2019. okt. 31. 14:10
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Akkor mond hogy nyugodtan füstöljenek.
2019. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen primitív, önző, barom állat emberek miatt nincs már nekem sem reményem az emberekben, és emiatt sérülnek a hozzád hasonlók. Mit tehetnél? Megváltoztatni őket nem fogod tudni, mert idősek és ennyi eszük van, mint egy marék homoknak. Nincs is értelme kommunikálni velük, mert ha egy ilyen szintű dolgot ennyire leszarnak, magasabb röptű gondolatokban teljesen reménytelenek. És hogy így kell felnőnöd, hogy a legfontosabb emberek, akiknek a támaszt kellene nyújtaniuk, nincsenek meg, gondolom neked is fáj, és hiányzik hogy egészséges családod legyen.
2019. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szokj rá te is a cigire. Én most kezdtem és -tök jó. H ülye lennél nem kipróbálni.

18/F

2019. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ien, tényleg nem törődnek velem, és konkrétan tesznek rá a véleményemre. Egész nap bent ülnek az én szobámban és füstöl-nek, ha ki nyitom az ablakot szellőztetni, akkor el kezdenek balhézni hogy miért engedem ki a meleget, meg hogy el vagyok kényeztetve, hol ott semmit nem kaptam tőlük még szülinapomra sem. És azon kívül sem.


Ha beteg vagyok ott rohadok meg az ágyban, mert ugye még az egészségem sem érdekli őket. Majd jobban leszek ha dohányoznak.)

2019. nov. 1. 09:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Eláll körbe a szobaajtód, mondjuk 1mm-et, ott direkt légáramlás keletkezik, mert nyomás és hőmérsékletkülönbségnek rögtön egyenlítődnie kell. Magyarán a füst nyomulni fog befelé. Ha bárhol szellőztetnek, hidegebb, eltérő nyomásúak lesznek a szobák, utána még inkább csak nyomulni fog be alul a füst, sajnos ez ilyen. Venni kell vmi barkácsáruház-félében W, D vagy P profilú gumicsíkot (mi fér be?), azt felragasztgatni az ajtókeretre, de ki kel ügyeskedni, hogy pont hézag se legyen, de azért be bíródjon csukódni az ajtó. Ez a "tűrök-megoldás", ami nem tökéletes, de picit javíthat a helyzeten, a másik ugye az lenne, hogy a szüleidet vki seggbe rúgja, mondjuk beszélni lehetne egyéb rokonokkal, akik rájuk hatnak, vagy körzeti orvos, gyámügy, meg valami jogorvoslati hely... Csak vannak a 21. században a gyereknek valami jogai a szülők kártékonyságával szemben. Alkoholista szülő, verekedő szülő, éheztető szülő...
2019. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!