Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítség leszokásban?

Segítség leszokásban?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. 1 éve szoktam rá a cigire. Azóta napi fél dobozzal szívok. Próbáltam már leszokni de nagyon nehéznek tartom. Egy részem nagyon akarja mert tudom hogy rengeteg pénzkidobás és tönkreteszi az egészségemet. Viszont pszichésen nagyon függök tőle mert számomra biztonságot nyújt. Testileg nagyon nem vagyok függő. Csak ha nincs akkor ingerült és fáradt vagyok. A példaképeim, a párom, és a közeli környezetemben is cigiznek ami mégjobban visszahúz. Ami a leszokástól visszatart még az, hogy akkor megnőne az étvágyam. Hogy szánjam el magam eléggé? Mi az ami motiváljon?

2019. nov. 21. 21:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Magányosnak érzem magam, nincsenek közeli barátaim akiket annyira szeretnék hogy olyan jól érezném velük magam hogy ne kéne a cigire gondolni. A párommal távkapcsolatban vagyok, ritkán találkozunk. Magányosnak érzem magam és ezt az űrt a cigivel pótlom mert akkor megnyugszom.
2019. nov. 21. 21:40
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én egy évig nem cigiztem, most szoktam vissza 1,5 hónapja.

Abba lehet hagyni amúgy

2019. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egészséged motiváljon és az anyagiak.
2019. nov. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is sokszor visszaszoktam, de amikor jó passzban vagyok, minden probléma nélkül abba tudom hagyni. Amikor viszont szarul érzem magam, sajnos én is cigizek, legalább ez ad valami kamu nyugalmat, persze tudom hogy nem jó.
2019. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne azért cigizz, hogy ne legyél éhes, meg hogy ne egyél! Ez hülyeség úgy ahogy van. :'D


Neked kell eldönteni, hogy eszel-e, és hogy mennyit. + Tipp, éjszaka nem eszünk, és lefekvés előtt sem legalább 2 órával már. Vagy előtte, vagy reggel.


Ha számítanak neked ennyire a kilók, akkor figyelj oda hogy mit/mennyit/mikor eszel. :)


Én 12 éves korom óta cigizek, amire nem vagyok büszke. Januárban leszek 22, és februárban lesz 10 éve hogy cigizek. Kezdetben persze nem annyit, egyáltalán.


14-15 éves korom óta lett szívom nagyobb mennyiségben. Már középben is volt olyan, hogy napi 1 doboz cigi kevés volt. Mikor már utolsó évesként gyakorlatra jártam, nem tartott ki 1 de volt hogy 1,5 doboz cigi sem. (Terepen dolgoztunk, villanyszerelő vagyok, ez a szakmám, bár nem ebben dolgozok.)


2017-től 2019 májusáig pizzafutárkodtam, és 2 doboz cigi szinte alap volt minden nap. Gondold el ezt havi 24-25 ledolgozott nappal. 16 óra talpon és 12-13 óra vezetés minden nap. Volt, hogy már csak unalmamban is szívtam. 10-20 percenként. De olyan is volt, hogy dobtam el az egyiket, és gyújtottam a következőt.


EZT azért írom le, hogy lásd hogy vannak sokkal nagyobb bagósok is mint Te, itt vagyok például én. Jelenleg nem dolgozom, de szerintem 1 dobozzal sem szívok el egy nap.


Gondold el, hogy én körülbelül már vagy 150.000 szál cigarettát elszívtam eddig. És még csak most leszek majd 22 éves. Szeretném én is letenni, remélem jövőre sikerül.


Az emésztés/hízás végett is írtam le, mivel érdekes mód nálam nincs ez hatással. Ha több napon keresztül eszek egész nap, akkor felszalad pár kiló, viszont utána le is megy magától. Különösen ha dolgozik az ember, akkor meg csak minimális pluszok szaladnak fel, de azokat is le lehet könnyedén rakni.


A cigi nem segít a fogyásban, csak elvonja egy picit az étvágyadat. És el árulom, hogy azzal tönkre teszed a belső szerveidet is, az emésztésedet és az egész szervezetedet. :)


Én is próbálkoztam ilyennel, de semmi értelme. (Férfi vagyok.)


Lehet, hogy 30-35 éves korodban nem bírsz majd ennyi, vagy nem úgy, és nem olyan kajákat. Erre gondoltál már? :) Olvass utána!


Szép Napot Neked!

2019. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!