Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az itt jelenlévők közül aki...

Az itt jelenlévők közül aki szivarozik, az hogy kapott rá erre a szokásra, ill. alapból erős dohányos és a nikotin-éhség csillapítás egyik formája, vagy kellemes időtöltés?

Figyelt kérdés

Én alapból nem dohányzom és világéletemben gyűlöltem a ciginek még a szagát is. Viszont vízipipát már próbáltam és nem volt bajom vele (leszámítva a gyomorégést az első alkalom után), ugyanúgy nincs bajom a pipával sem. Tesóm régebben pipázott, viszont mivel jó minőségű pipadohányt szívott, számomra egyáltalán nem volt bántó a füst - mint a ciginél - sőt, mondhatni egész kellemes volt az illata.

A szivarnál már más volt a helyzet. Számomra a füstje jóval töményebb volt, mint a pipadohány, de mégsem olyan kaparó és kellemetlenül orrfacsaró, mint a cigi.


Amúgy engem a szivarozás még gyerekkorban fogott meg, mikor néztem a Mézga családot a TV-ben, és később kezdtem el agyalni azon, hogy Mézga Géza, aki csupán egyszerű bérszámfejtőként dolgozik és kispolgári életet él, hogy hódolhat mégis egy olyan hobbinak, ami alapból a "gazdagok hobbija"? Itt kezdett el engem érdekelni a szivarozás, mint hobbi, ill. azok az emberek, akik ugyan nem "gazdagok" mégis adóznak ennek a szenvedélynek.


(Azt tudni kell rólam, hogy nagy ínyenc vagyok, viszonylag jó szag és ízérzékkel rendelkezem és érdekel minden olyan dolog, ami a jóféle ízekről, szagokról - azaz az "érzékszervek elkényeztetéséről" szól, de legfőképp a kitűnő minőségről. Még akkor is érdekel engem az adott dolog, ha csupán a mások elmondásaira tudok hagyatkozni - ilyen pl. a dohányzás - azon belül a szivarozás és a pipázás. De mivel mindkettőnek megvan a saját több évszázados kultúrája és hagyományai, ezért engem is érdekel és foglalkoztat a téma.)


2019. nov. 29. 09:41
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Időtöltés,anno társaság miatt használtam, aroma miatt.
2019. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Régebben - még középiskolás koromban - kezdtem el dohányozni, természetesen a nagy többséghez hasonlóan cigarettával kezdtem. A cigarettázást viszonylag elég hamar abbahagytam, nem láttam sok értelmét. A dohányzásnak viszont van egy atmoszférája, ami nekem tetszik. Főleg pipázok, ritkábban szivarozok. Több mint 10 év telt el, hogy leraktam a cigit és egy hirtelen ötlettől vezérelve, elkezdtem böngészni interneten a pipás oldalakat. Gyerekként megtaláltam édesapám pipáját (ő már akkor abszolút nem dohányzott), eljátszottam a pipával, a tömővel, úgy tettem, mintha pipálnék. Így tehát kialakult bennem egyfajta kötődés a pipával és a pipázással kapcsolatban. Majd amikor jobban ráláttam annak köszönhetően, hogy utánaolvastam ez egész mibenlétének tüzetesebben, egyértelmű volt, hogy elkezdek pipázni.


A dohány élvezetének a legmagasabb szintjét nyújtja a szivarozás, vagy a pipázás, amit sokszor nem értenek meg azok, akik cigarettáznak. Cigizni szinte bárhol és bármikor lehet, az első slukk után jelentkezik a hatás. Nem így a szivarnál, vagy a pipánál. Elsősorban is ez nem a függőségről szól. Nem történik semmi, ha akár napokig, vagy hetekig nem gyújtok rá. Számomra mindkét tevékenység már-már egyfajta meditációt jelent. Főleg a pipa esetében a rágyújtást megelőzi a felkészülés fázisa. 4 pipám van, ezeket ki kellett anno választani, gondosan bejáratni és folyamatosan tisztán tartom őket. Kialakul ember és pipa között egyfajta belsőséges viszony. Mielőtt rűgyújtok elsősorban is el kell döntenem, melyik dohányból akarok szívni és annak megfelelően választok pipát. Majd következik a pipa, a dohány előkészítése, utána főzök egy jó kávét és legalább félórára kikapcsolódik.

2019. dec. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 2

Nagyon szépen köszönöm, pontosan ilyen jellegű választ vártam.


Arra voltam kíváncsi, hogyan értékeli valaki a "füstölgést" aki nem a "nikotinéhség" miatt, hanem csupán a "dolog" élvezete miatt szereti csinálni.


Amúgy az öcsém a Gyűrűk Ura miatt szokott rá a pipázásra. (Ugyanis az alkotó, Tolkien is kedvelte ezt a tevékenységet és a regényben szereplő karakterek is - pusztán a kellemes időtöltés miatt.)


Ahogy említetted tisztelt kettes válaszoló: "Számomra mindkét tevékenység már-már egyfajta meditációt jelent."


És amúgy tényleg erről szól a történet. Az ember nem a drog (nikotin), hanem a kikapcsolódás miatt gyújt rá egy jó szivarra, vagy egy pipára és azt sem a nikotinért (azaz a függőség miatt, és nem is azon van, hogy letüdőzze), hanem hogy élvezze a "dohány zamatát".

(Annyira ki szeretném próbálni én is, milyen érzés élvezni magának a minőségi dohánynak az ízét, de az a rohadt büdös cigi annyira megutáltatta velem a dohányzást, hogy már alapszinten rosszul vagyok magától a füsttől is.)


Minden esetre köszönöm a mélyreható és részletes választ. 🙂

2019. dec. 2. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!