Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Krómgyűrű kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy abbahagyják a dohányzást?

Figyelt kérdés

Sokszor mondom nekik, hogy hagyják abba a dohányzást, de folyton kibeszélik magukat és nem érdekli őket, hogy tépem a számat. Pedig sajnos nem egy rokonunk hunyt el tüdődaganatban dohányzás következtében.

Nem előttem és testvéreim előtt cigiznek, tehát nem szívjuk be a füstöt, csak az Ők egészségeit akarom megóvni.



2019. dec. 25. 19:42
 1/8 anonim válasza:

Én is próbáltam az apámat és a bátyámat leszoktatni, de semmit sem értem el. Ez nekik kell maguknak eldonteni.

Szerintem írd össze hogy mik a következményeit, kialakulhato betegségeket, halálozási arányokat, meg hogy ez havonta és évente mennyibe kerül. Ultesd le őket és kérd meg őket hogy ne szóljanak közbe csak halgasanak végig, hogy aggódsz értük és mond el amit össze gyűjtöttel,tedd hozzá, hogy legalább csak gondolkodjanak el ezen. Az sem hátrány ha nagyon drasztikus dolgokat kiemeled.

Sok sikert!

2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy nem lehet sajnos. A függőséget csak az egyén maga tudja megszakítani.
2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha egyértelműen bebizonyítanád nekik, hogy a sajnos nem egy rokonotok dohányzás következtében húnyt el tüdődaganatban, már közelebb jutnál a célodhoz!
2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem elég mondani, ez szinte semmit nem ér. A dohányzás függőség és nem hobbi. Az elhagyása csak komoly elhatározással és önuralommal érhető el, mert az elvonás olyan testi és mentális megterheléssel jár, amit kevesen tudnak végigvinni, és miután visszacsábulnak vissza is esnek.
2019. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán RENDSZERESEN mutasd meg nekik ezeket a képeket:


[link]

2019. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gublug ***** válasza:

Szia.

A Domján Laszló féle agykontrollban a szubjektív kommunikáció ilyen helyzetekre (is) való.

2019. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindnenkinek a gyors és hasznos válaszokat!

2019. dec. 26. 08:04
 8/8 anonim ***** válasza:
majd a második nyaki érszükület műtétjük után abbagyják, mint anyám.
2020. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!