Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi volt az a mélypont amikor...

Mi volt az a mélypont amikor elhatároztátok, hogy le kell szokni a cigiről, dohányzásról?

Figyelt kérdés
Akkor is ha még nem szoktatok le csak az elhatározás van meg. Ha sikerült letenni hányadik próbára és meddig volt nehéz?

2020. febr. 2. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A közvetlen rokonságomban a férfiak jelentős része a dohányzással összefüggésbe hozható betegségben halt meg (gegerák, tüdőrák stb). Ami érdekes, hogy amikor megállapították náluk a daganatot akkor mindenki egyik napról a másikra leszokott holott azelőtt 30-40 évig szívtak napi 1-2 dobozt.


Szóval az hatott rám, hogy leszokhattak volna 30-40 évesen is és akkor még mindig élnének.


Többtucatszor próbálkoztam, ebben volt olyan is ami csak 3 óráig tartott meg olyan is ami 3 hónapig. Jelenleg 6 éve nem dohányzom, jó lenne ha így maradna.


A leszokásban nekem sokat segített a nikotinos rágó. A 4mg-osat rágtam, de csak napi egy vagy két szemet.

2020. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3x szoktam le hosszabb időre, 1-3 évre. Úgy éreztem, már túl sokat szívok. Most kb. 4 szálat egy nap. Néha pár hétre, hónapra abbahagyom. De még nem sikerült örökre lemondanom róla.
2020. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mélyponton ki szokik le?
2020. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs olyan aki azért szokik le, mert imád cigizni, nem okoz neki semmi panaszt és bőven van rá pénze... Szóval igen valami mély pontnak kell lennie (nálam pl az volt amikor a férjemnek akartam adni reggel egy puszit és el lökött hogy fújj cigi szagom van... Soha nem beszélgettünk a cigoről habár ő utálja sose szólt érte, de egyszer amikor reggel dohányos köhögésem volt átölelt adott egy puszit és azt mondta hogy nem szeretne korán elveszíteni a cigi miatt)
2020. febr. 4. 05:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, egyszerűen csak úgy fogom fel, hogy annak a 2000 forintnak jobb elköltési módját is tudom, meg bizonyítani akarok valakinek, és magamnak is. 3 hete egy dobozzal se vettem. Kb 15 éve szívtam, most vagyok 32.
dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!