Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Naponta két szál cigaretta...

Naponta két szál cigaretta tényleg nagyon egészségtelen?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, naponta két szálat szívok el. Ez már régóta így megy de csak most kezdtem el gondolkodni, hogy leszokjak. Őszintén azt hittem, hogy sokkal könnyebb lesz de sajnos nem így van. Egyszerűen annyira jól esik amikor ebéd után vagy lefekvés előtt rágyújtok egy szál cigire. Azon gondolkodok, hogy tényleg annyira káros lenne?

Tudom, hogy nem egészséges (manapság mi egészséges?) de én inkább azt szeretném tudni, hogy más tulajdonságokhoz viszonyítva mennyire egészségtelen. Pédául ahhoz képest, hogy valaki állandóan húst eszik vagy ha valaki egyáltalán nem sportol, esetleg ha valaki sok cukros üdítőt vagy édességet eszik.


2020. febr. 14. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Ez nagyon minimális. Tényleg van ennél rosszabb is. Pl. gyalog egy forgalmas környéken.
2020. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
napi 2 szál cigit szívni 40 éven keresztül pont annyira káros, mint napi 20 szál cigit szívni 4 éven át. Alapvetően nem kellene semennyit szívni, az a legjobb.
2020. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, hogy mennyire káros máshoz képest.

Mivel a cukor a hasnyálmirigyet nyírja ki és az ereket.

Azért sem lehet összehasonlítani mert ez sem igaz amit az előbb leírtam, mert az egész szervezetre hatással van, nem csupán az említett kettőre, de itt észrevehető leginkább.

2020. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi 2 szál cigitől 3.47 évvel rövidül meg az életed... Vagyis hülyeség ezen agyalni, ha szükséged van arra a napi 2 cigire akkor sok lehetőség van arra hogy csökkentsed a káros hatásait.
2020. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hosszútávon igen.
2020. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha más is egészségtelen, akkor te jobban érzed magad? Vagy miért szeretnéd más káros szokásokhoz viszonyítani?
2020. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szamo77db ***** válasza:
48%
A dohányzás tényleg nagyon egészségtelen.
2020. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
"Leszoksz"? ez jó.. gyakorlatilag nem is számítasz dohányosnak,az pedig sosem káros ami még jólesik,2 szálat könnyen kidolgoz magából a szervezet reggelre ne halgass senkire csak magadra..
2020. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!