Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le szeretném tenni a cigit,...

Le szeretném tenni a cigit, segédeszközök nélkül. Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok dohányos, napi 5-6 szál a minimum (tudom, ez nem egy vészes adag). Mindig úgy voltam vele, hogy bármikor le tudom tenni. Ma úgy terveztem hogy nem lesz alkalmam cigizni, így is volt. Ám a szüleim elküldtek este boltba, és már konkrétan a szemem kilógott a nikotin éhség miatt, természetesen rá is gyújtottam. Ez volt az a pont amikor tudatosult bennem, hogy már nem a feelingért csinálom, hanem a nikotinért. Esetleg jó tanácsokat tudnátok adni? Dohányosok véleményére vagyok elsősorban kiváncsi.

A jó, használható válaszokat előre is nagyon köszönöm!!



2020. ápr. 19. 21:21
 1/9 anonim válasza:
Erre sok embertől csak annyit fogsz hallani, hogy akarat erő és hozzáállás kérdése a dolog
2020. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ablakpárkány. Ott mindig megtalálod.
2020. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Valójában azt kellene átgondolnod, hogy tényleg meg van e az elhatározás...

Olvasd el Allen Carr könyvét, szerintem online megtalálod, az egy egész jó kis kezdő lökés.

Nekem egyébként az segített sokat, hogy lerendeztem magammal, hogy ez nem kényszer, ha nem megy ,akkor veszek egy doboz cigit és kész...

Az első nap végén annyira fel voltam dobódva, hogy másnap arra gondoltam, hogy azt a napot már nem ronthatom el..

Aztán ez minden naphoz új erőt adott.

Hetekig minden nap beraktam egy dobozba a cigi árát és eldöntöttem hogy ebből azt veszek amit csak akarok, akár fölösleges marhaságot is.

Kb kétszer vettem "ajándékot " magamnak.

Utána már nem éreztem szükségét a jutalmazásnak.

Még egy dolog...nem mondtam el a környezetemben senkinek, amíg nem jutottam túl az első pár héten.

Ha nem sikerül, akkor a kudarc élmény miatt nehezebb újra neki kezdeni.

Remélem sikerül!!

Teljesen megszűnt a köhögésem és nem vagyok büdös.

2020. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig csak az létezik hogy akarat erő.

Semmi más nincs, a többi az felesleges duma és megmagyarázás hogy miért nem megy.

Én napi 2 dobozról szoktam el, 20 év után.

Nálad nincs akarat ha csak úgy rágyujtassz.

2020. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én hangoskönyvben hallgattam Allen Carr könyvét, semmit nem tudtam meg belőle. Azt mondja hogy akaraterővel nem lehet leszokni. Csak azt nem árulja el hogy akkor hogyan. :D Semmi konkrétat nem mond, csak ismételgeti ugyanazt, amit pár sorban össze lehetne röviden foglalni és valami pszichológiai trükkel hat, már akire tud.
2020. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4...

Aha értem. Nálam nincs...

Nyilván nem tűnt fel, hogy pár gondolattal följebb volt egy kérdés..

Egy kérdező írta...

Nem azt kérdezte, hogy nekem te szerinted van e elég akaraterőm a dohányzásról való leszokás témában...


Csillagom!! Bármilyen hihetetlen az ilyen akaratgyenge lúzerek is le tudnak szokni, persze csak véletlenül...Nem úgy ám, mint a

f.szagyerekek...hogy csak úgy előrántom a varázslatos akaraterőmet..aztán már le is szoktam.. hanem csak ilyen balek módon...


Szerintem ez pont az a téma, hogy sokfélék vagyunk aztán kinek mi jön be...sajnálom hogy én csak egy ilyen béna vagyok, megyek 'oszt' álomba sírom magam..

2020. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszeru modszer ami segit az akarateronek:

Ha jon a cigizesi inger akkor:

Igyal egy pohar vizet

Vagy

Vegyel egy mel levegot es csinalj valami mastami lefoglaljana figyelmed


Az inger par masodperc utan elillan. Aztan ujra jon es megint a fentieket csinald

Kepzeld el hogy minden nappal konnyebb lesz !

20 ev utan szoktam le minden hokupszpokusz nelkul

2020. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14 év kemény bagózás után, utosló 3 évben már 2-2.5doboz/nap, a már említett Allan Carr hangoskönyv, + 0ás elektromos cigi, a hangoskönyv megadta az akaraterőt, az elektromos cigi pedig társaságban es olyan szitukban, ahol nem bírtam volna ki, megadta az élményt de nikotin nélkül...

Az első 2 hétben hideg-forró hőhullámaim voltak, kézremegéssel, de minden egyes nappal egyre büszkébb voltam...

Az első 6-12 hónapban folyamatosan mindenki azt kérdezgette, hogy nem hiányzik e... de rohadtul hiányzott, de hazudtam nekik, meg magamnak is...

Aztán szerencsére elkönyvelte minden ismerős, hogy leszoktam, már nem szekált senki... így 1-2-3. Évben már csak magamnak kellett hazudnom, hogy nem hiányzik...

4-5-6éve pedig már ténylegesen nem hiányzik.

3. Évtől az elektromos cigit sem használom.

Előttem a legnagyobb gát az volt sokáig, hogy el nem tudtam képzelni, hogyan telik pl egy munkanapom cigi nélkül... hogy mit cdinálok pl szünetben, ha nem mehetek ki rágyújtani, de igazából ez hülyeség...

Eleinte kimentem a dohányosokkal aztán szívtam az elektromos cigit, később rájöttem, hogy eleve a szünetet is csak a cigi miatt igényeltem... majd mikor profilt váltottam és elkezdtem a szakmamban dolgozni, előnyt is kovácsoltam ebből, hiszen napi szinten 2-3 órával előbb végzek az aznapra rám kiszabott munkával, mint akik folyamatosan k8mászkálnak, és sikerült a főnökömmel megeggyezni, hogy ilyenkor nem besegítek a többieknek, hanem nemes egyszerűséggel, ha a 8helyett 5 óra után kész vagyok a dolgommal, akkor hazamegyek, de 8 óra van elkönyvelve...

Asztalosok vagyunk, 5fős üzem, és mindünknek meg van a dolgunk/profilunk. A főnök pedig boldog amíg precízen elvégzem a munkám, nos nekem ez hozzá a feltételem...

2020. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak akaraterő, akkor mondjátok már meg, hogy hogy lehet szert tenni rá?:D

És akkor megvan a megoldás.

Máskülönben érdemes megnézni a cigihez kapcsolódó "szertartásokat" : kávé mellé, buszra várva, kaja előtt-kaja után. stb. Ezekre előre kitalálni más szertartást, valami egészségeset, hasznosat. NEm kell a rák ellenszerét feltalálni, elég annyit tenni, ami azt a 3-4 percet kitölti.

Utána jöhet az, hogy kitalálod előre,hogy ha jön a sóvárgás, mit fogsz kezdeni magaddal. Mivel tereled el a figyelmed arra a 10-20 percre, amíg elmúlik a sóvárgás.

2020. máj. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!