Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a véleményeket az IQOS...

Mi a véleményeket az IQOS cigarettáról?

Figyelt kérdés
Nem cigizek sokat, de az egyik barátom mondta, hogy ezt kéne inkább szívnom. Egyik unokatestvéremnek is ilyen készüléke van. Azt mondta, hogy sokkal jobb, mint a sima cigi. Néztem külföldi videókat róla, de azért kíváncsi vagyok több véleményre is.

2020. máj. 7. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Jó is meg nem is. Igazából ugyanaz. Semmivel se egészségesebb.
2020. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy mennyivel "egészségesebb", de amiatt már megéri, hogy nem leszel büdös tőle. Legalábbis annyira biztos nem, mintha rendes cigit szívnál. Aki egyáltalán nem dohányzik, annak feltűnhet ez a szag is. (Gyerek korom óta nagyon gyenge a szaglásom, nekem kicsit nehéz megítélni :D)
2020. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretnék venni egy ilyet, de azért hallottam rosszakat róla. Sőt még mondták, hogy semmivel se jobb, mint a hagyományos cigi. Nagyjából pár éve van jelen Magyarországon, tehát még nem sok mindent tudni.
2020. máj. 8. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Azt mondják egészségesebb, mert ugyebár nem ég kátrány és a kátrány rakódik le a tüdőbe. Ez marhaság szerintem. Ugyanúgy kapod. Az eleje megég. Lehet látni is. Másrészt, ha az lenne, amit reklámoznak akkor, ha ezt szívod és előtte normál dohányt szívtál akkor köhögnél, mert a cucc ami a tüdődbe lerakódott az feljönne, tehát tisztulna a tüdőd. Na de ez a folyamat mégsem történik meg pedig 1 éve használom már, ergo hazugság. :) Ugyannyira káros mint a másik. Annyi, hogy nincs hamu, tehát tisztasági szempontból jobb.
2020. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Annyit hozzátennék az utolsóhoz, hogy nem igaz, hogy köhögsz, ha leteszed a cigit... én SEMMIT nem szívok már három hónapja, több mint TÍZ év dohányzás után és egyáltalán nem köhögtem fel semmit. Az mégis hogy lehet? :D
2020. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem tüdőzted le úgy lehet... ha a tüdőbe valami lerakódul az köhögéssel távozik.
2020. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Mar elnezest, rendesen cigiztem 10 evig. Es de letudoztem. :) Te dohanyos vagy amugy? Vagy dohanyoztal?
2020. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
15 évet dohányoztam előtte.
2020. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Értem. Hát nézd, nem tudom. Én viszonylag gyenge cigit szívtam amúgy, és kb 10 szálat egy nap. Lehet akkor azért nem. Pedig (sajnos) rendesen szívtam azt a szart.... :D
2020. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Először jó volt, úgy éreztem jobb a légzésem, szaglás, ízek.. de most már kezdem érezni a káros hatásait. Elkezdtem tompának érezni magamat, hányingerem van tőle, a fogínyem vérzik, folyamatosan be van gyulladva. Anyukámnak szintén a fogínyével voltak gondok illetve ő elkezdett folyamatosan enni. A légzése jobb lett, de ennyi. Visszaszokott a rendesre. Ismerősömnél megindult a hízás elég durván, ő is abbahagyta az Iqos-t, és visszatért a rendesre. Azóta mennek le a kilói. Illetve ő is érezte hogy mintha ettől lenne tompa. Kolléganőm kipróbálta az enyémet, ő rég nem szív semmit, és mondta hogy tök olyan mint a cigi, érezte a kezében az érszűkítő hatását. Szerintem én is leteszem, mert több a negatív mint a pozitív tapasztalatom. Mellette drága, amíg rendesből elég volt 1 doboz 2 napig addig ebből elmegy bőven 1 nap alatt, gyakrabban kell mint a sima. És az sem utolsó hogy mivel ez hevűl bizonyos fokon, más anyagok szabadulnak fel, és érdekes módon sehol nem találok erre vonatkozó cikkeket. Ez is csak az emberek lehúzása, ennek is mint mindennek, megint bedőltünk!:)
2020. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!