Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet leszoktatni a...

Énagazsi kérdése:

Hogy lehet leszoktatni a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Egy lánynak szeretnék segíteni aki 15 éves és sajnos cigarettázik. Erről a csáládja nem tud, csak egy-két barátja.
2018. jún. 21. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Sehogy.Csak a fogyatékosok dohányoznak,velük meg nem lehet mit kezdeni.
2018. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű.
2018. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ajánlom neki Allen Carr: Végre nem dohányzom című könyvét. Pdf formában magyarul is letölthető. Nagyon sajátos módon ragadja meg mind a dohányzás okait mind a elszokás módját, de nekem felnyitotta a szemem. Rengeteg emberen segített és jómagam is már két napja nem gyújtottam rá, és úgy érzem nem is fogok. Bár ha még csak nagyon kezdeti stádiumban lévő úgymond alkalmi dohányos akkor nem hiszem, hogy már elfog kezdeni leszokni. Én is közel egy évig szívtam mígnem elkezdett bennem érlelődni, hogy mennyi pénzt dobok ki rá, csak akadály az ismerkedésnél, a napi cigarettaadagomhoz osztom be az időmet és már az újdonság varázsa sem volt meg. Ezért döntöttem el, hogy az érettségi vizsgák után leteszem a cigit. Ja és pluszban a fogínyem is egy nap borzasztóan kezdett fájni. Meg mondom őszintén én a fogaimat féltem a legjobban. Plusz ráncos is leszel tőle, ha más nem ezek csak érdekelnek egy lányt. Egyébként meg sajna elhatározás kérdése. Ha cigizni akar cigizni is fog. De előbb vagy utóbb minden dohányos életében eljön az a pillanat amikor megfontolja a leszokást és akkor érdemes elolvasni ezt a könyvet, hogy kitisztítsa a fejünket.


ui.: A könyv írója egyébként 33 évig láncdohányos volt, elérte a napi 100 szálat is! Nem pszichológus, nem orvos, csak egy egyszerű volt függő, aki megosztja sok évnyi tanácsadói tapasztalatait. Tényleg ajánlom minden függő sorstársamnak.

2018. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!