Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás terhesség után?

Dohányzás terhesség után?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a cikket: [link]



A visszaszokásban fiziológiai tényezők szintén szerepet játszanak: a terhesség alatt megszűnt kívánás, a cigaretta utáni vágy újra megjelenik, így könnyű újra visszaesni. Azok a nők, akik jól érezték ugyan magukat, amíg nem dohányoztak, de újrakezdve semmi kellemetlent nem éreztek, könnyebben visszaszoknak, mint azok, akiket a terhesség ideje alatt zavart a füst; őket általában a terhesség után is zavarja.



Ezek szerint előfordul, hogy egy terhes nőnek nincsenek elvonási tünetei, de magára a dohányfüstre nem ,,allergiás''? (És a cikk szerint ők szoknak vissza később könnyebben.) Mert én azt hittem, a két dolog együtt van.


Én nem dohányzom, így nem érint a téma, egyik barátnőmet viszont igen.


2020. máj. 11. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Volt osztálytársnőm mikor terhes lett letette a cigit.

Aztán egyszer nem bírt magával és rágyújtott.

A férje odament, és ennyit mondott neki: Szeretlek, de a picit jobban, majd kivette a szájából a cigit, beleszívott, majd a lány ajkán nyomta el.

Hatott! Azóta sem bagózik, pedig ennek vagy 8 éve.

2020. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"előfordul, hogy egy terhes nőnek nincsenek elvonási tünetei, de magára a dohányfüstre nem ,,allergiás''? (És a cikk szerint ők szoknak vissza később könnyebben.) Mert én azt hittem, a két dolog együtt van."

Persze, van ilyen. Szerintem inkább az a furcsa, ha a terhesség kapcsán valakit elkezd zavarni a füst, holott addig állandóan azt szívta.

Ha nincsenek elvonási tünetei, akkor nyilván könnyebben leszokik. Aztán viszont nyilván könnyebben szokik vissza, ha akkor sincsenek kellemetlen tünetei. Egyébként a terhességtől függetlenül is, meg a dohányzástól függetlenül is: ha nem jár kellemetlenséggel egy változás, akkor könnyebben átesünk rajta, akármilyen irányú a változás (hozzászokás valamihez, vagy épp leszokás). Ezért könnyű rászokni a drogokra is (mert rövid távon kellemes lehet a mellékhatásuk), leszokni viszont baromi nehéz, mert akkor viszont jönnek az elvonási tünetek, amik kellemetlenek. Persze a cigi is egyfajta drog, úgyhogy nem is csoda, hogy hasonlóan működnek.

2020. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolt !
2020. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!