Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit gondoltok a terhesség...

Mit gondoltok a terhesség alatti dohányzásról?

Figyelt kérdés
Rengeteg nőt látok terhesen dohányozni. Az nem árt a magzatnak?

2019. jún. 29. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Undorító. Nem csak terhesség alatt, amúgy is.

Hogy árt-e a magzatnak? Szerintem igen, hisz a környezetre is káros, arra is, aki szívja, akkor szerintem a magzatra is! Sokan mondják, hogy "jaj az én gyermekem egészséges, pedig dohányoztam terhesség alatt", az ilyenre mindig azt mondom, hogy a gyermekét nézze meg a későbbiekben (hisz miért kéne rögtön születés után bárminek kijönni?) vagy aki túl elfogult, hogy ő milyen felelősségteljes anya, hogy dohányzott terhesen és makk egészséges a gyermeke, annak csak legyintek, hogy örüljön neki.

2019. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Biztos árt, ma már minden veszélyes egy terhes nőnek. Valaki azt kérdezte fürödhet e hideg vízben. No komment. Ettől függetlenül évszázadokon keresztül dohányoztak terhes nők, beültek a kiskocsmába ahol vágni lehetett a füstöt, még is kevesebb debil született mint manapság.
2019. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, még azt hozzáfűzném, hogy a dohányzás rákot is okozhat, de nem jelenti azt, hogy minden dohányzó ember rákos lesz élete során, én úgy vélekedek, hogy káros a magzatra nézve, de biztosan vannak szerencsés esetek, mikor semmi gomd nem lesz belőle,csak hát ezt nem lehet előre tudni.
2019. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De árt.
2019. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Aki annyit nem képes megtenni a gyerekéért, hogy ne veszélyeztesse az egészségét már a terhesség alatt, annak mi a rossebért kell gyerek? Felelőtlen, önző emberek.
2019. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Árt neki igen, de az is árt, ha kimegy a kismama sétálni egyet a körútra. És nem, ezzel nem azt akarom mondani, hogy helyeslem, mert nem, ez nyilván egy plusz károsító tényező.

Én úgy tudom, hogy aki terhes, annak fokozatosan javasolt leszokni a dohányzásról, hiszen azzal is változások történnek a szervezetben és erős elvonási tünetek léphetnek fel, a terhesség pedig már önmagában is megterheli a szervezetet.

2019. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Én néznék mindenféle teszteket, aki dohányzik x hetes koráig a gyereknek és a gyerek még elvetethető, attól automatikusan elvetetném. (még nincs ilyen teszt) Nem való szülőnek az az ember, aki nem tudja felfogni, hogy emiatt a gyereke kisebb/butább/ érzelmileg éretlenebb lesz, mint amilyen akkor lehetett volna, ha nem dohányzik.



Aki pedig utána dohányozna, miután el lehetne vetetni (x hét után), azt kötelezően sterilizálnám miután megszülte a gyerekét. PUNKTUM. Ivás, drogozás ugyanez, bűncselekmény egy adott szint felett ugyanez.


Aki nem bírja ki, hogy ne gyújtson rá, amikor terhes, az nem fog nagy valószínűséggel NORMÁLIS, a társadalom számára hasznos embert nevelni, hanem egy következő lelkisérültet, aki több generáción át szaporodva átprogramozza az emberiséget.


De hát én mindenféle agyi és képességre vonatkozó teszteket is csináltatnék, egy adott jövedelem alatt ha már van 2 gyerek kötelezően sterilizáltatnék. Jogsira hónapokat és százezreket kell belefeccölni: kelljen a gyerekvállalásra is.


Az a para, hogy jelenleg ez a helyzet:


https://www.youtube.com/watch?v=e6GaAfqGppQ


A politikusoknak pedig nem érdeke, hogy a sok irányítható marha ne szüljön gyereket. Kit fognak akkor manipulálni?

2019. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

“Aki nem bírja ki, hogy ne gyújtson rá, amikor terhes, az nem fog nagy valószínűséggel NORMÁLIS, a társadalom számára hasznos embert nevelni, hanem egy következő lelkisérültet, aki több generáción át szaporodva átprogramozza az emberiséget.“


Nagyon elmentél másik irányba. Igen nyilván, ha a terhesség alatt dohányzik a nő (ami mellesleg szerintem sem helyes egyáltalán!), akkor már nem lehet a gyerekéből mondjuk orvos, ápoló, jogász, tanár, szociális munkás vagy a “társadalom számára hasznos” ember, nagy valószínűséggel, mert az anyja a terhesség alatt dohányzott és emiatt nem tudott belőle normális embert nevelni. Ez nincs összefüggésben azzal, hogy milyen alao személyisége lesz a gyekernek és, hogy milyen embert nevel majd belőle, és hogy lelki sérült lesz-e vagy sem....

2019. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Hudebetegemberekvannakitt.
2019. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az semmi, de van amikor már a magzat is dohányzik!

https://www.youtube.com/watch?v=iUolSGfXbN0

2019. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!