Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzó nők miért nem...

A dohányzó nők miért nem teszik le a cigit ha babát várnak?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy fiatalabb nőt, aki kisbabàt várt, már egész nagy volt a hasa. És közben dohányzott. Annyira rossz volt ezt látni.

Bár az is rossz mikor a babakocsi felett dohányzik az anyuka.

Mennyire káros ez a kisbabára? Nem tudom mennyire van rá hatással.

L



2018. aug. 9. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Mert attól, hogy terhes lesz valaki, a függöség nem szünik meg. Van, akinek sikerül abbahagyni, és van, akinek nem.
2018. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Most olvastam neten, milyen hatásai vannak a babára. :( Ez borzaszó. Nagy felelőtlenség.

Rosszul tettem fel a kérdést, mert természetesen gondolom vannak olyan dohányzó nők, akik legalább a 9 hónap alatt nem cigiznek.

2018. aug. 9. 22:07
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert a függőségből kijönni brutál nehéz.


Emellett azonnali, kézenfogható hatása nincs a dohányzásnak a gyermekre és a dohányzó terhes nők nagyon alacsony %-ának lesz problémával születendő gyermeke.


Persze ez nem azt jelenti, hogy a gyermek nem lesznek majd problémái, csak nem azonnal... ezért sokan nem tudják azt felfogni, hogy gondolni kéne a jövőre is..

2018. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Mert önzők és felelőtlenek.

Függőség valóban nehéz dolog, de senki nem kényszerítette őket a dohányzásra!

Az ilyen nem anya.

2018. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Mert felelőtlen p-csák.
2018. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Amiért a többi dohányos sem szokik le - aki ugyanis függö, annál nem úgy van, hogy leteszi, hanem elég nehéz dolog.

Elvileg az lenne a jó, ha nem dohányozna, de ha nem tud leszokni, akkor ez van.

2018. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én csak a születendő babát sajnálom.
2018. aug. 10. 11:30
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

Mind 3 terhesslég alatt végig cigiztem, mégis egészséges babákat szültem és nem voltak egyikük sem koraszülött.

Ez baromság, hogy le kell tenni.

2018. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi cigit szívtál utolsó?
2018. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne ha nem ítélkeznének az emberek egyből, mert így a dohányzó anyukák nem mernek beszélni a következményekről. Márpedig ez talán visszatartó erő lenne a többi dohányzó kismama számára. Főleg hogy sokan azt hiszik, annyi történhet csak, hogy kisebb súllyal fog születni a gyerek.
2018. nov. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!