Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha leszoktál a dohányzásról:...

Ha leszoktál a dohányzásról: Jobb lett az életed azóta? Mi változott?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 02:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lett e azt nem tudom. De ezek valtoztak: a munkahelyen napi 1.5 oraval tobbet dolgozom (mert nem megyek le orankent 10 percre cigizni), ejjelente nem kohogok, azota nem volt komolyabb megfazasom, hiztam (ezert ketszermar fogyoznom is kellett), havonta minimum 30.000 fttal tobb jut masra (naponta egy eobozzal szivtam legalabb). A felesegem szerint nem ordenare budos a szam. A ruhaim es a hajam nem fustszagu.

Sok cigisbaratomrol kiderult a munkahelyen hogy m3gse a barataim

Amiota havi 30.000rel kevesebbet koltok a cigire azota tobb3t koltok etelekre, konyvre, etteremre, szorakozasra es van penzem kulfoldre is utazni. Kar hogy a koronavirus most honapok ota takarekoskodik helyettem.


Legnagyobb valtozas a kohoges elmaradasa es latni higy azert az a napi egy doboz cigi ara ha szepen osszeadogatom az havi 30e es egy evben az 12x30e=360.000 ftot jelent es azert mar az egesz csaladdal egeszjol elmegyunk nyaralninekem meg fokyton sirt evekig a szam, hogy nem telik nyarlasra.

2020. júl. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Több pénzem van piára, más semmi :-)
2020. júl. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%
Másfél hétig voltam intenzíven a cigi miatt, annyira roncsolódtak a vénáim és a légútak tőle. Rendszeresen jött már rám fulladási roham, de rá se hederintettem, mert ugye a cigi az fontosabb volt. Aztán egyik éjjel azt hittem befulladok, konkrétan nem kaptam levegőt. Hívtuk a mentőket, oxigén maszk, majd lélegeztetőre kerültem. Brutál volt, senkinek nem kívánom. Utána kb. rá sem bírtam nézni, de azért elég durva, hogy majdnem meg kell halnom, hogy rájöjjek mit teszek magammal. Ennek már több éve, de mivel majdnem 2 évtizedig szívtam azt a mocskot előtte (2 doboz/nap), még most is vannak néha légzési nehézségeim. Persze volt néha pár olyan helyzet, ahol nagyon hiányzott, de semmiképp nem gyújtottam volna rá. Sokkal jobb lett az életem egyébként. A pénzen kívül, meg a bűzön kívül (bár ezek sem elhanyagolhatóak), az egészségügyi állapotom sokkal jobb lett, VÉGRE KAPOK LEVEGŐT, és nem kell egy füstfelhőben leélnem az életem!!, megszűntek a gyomorproblémáim is, ugyanis aki nem tudná a cigaretta gyakran okoz gyomorsav-túltengést, emiatt lehetnek a láncdohányosoknak emésztési problémái, spontán hasmenései. Nem fájnak a szemeim, nincsenek állandóan begyulladva, nem szipogok, nem folyik az orrom folyton. Nem köhögök állandóan, nem fulladozok, mint egy idióta. Egész hosszú távokat lebírok már futni egyhuzamban. Nem annyira ráncos már a bőröm, nincs ápolatlan beütésem, mert azokat a karikás, duzzadt szemeket még a smink se igazán tüntette már el. SOKKAL TÖBB IDŐM JUT MINDENRE, ÉRTELMES DOLGOKRA! És pihenésre is! Azóta sokat kertészkedek, főzök (nem csak épp összedobok valamit, mert mikor cigizni kell az ember azt csinálja), olvasok (életemben nem olvastam végig a dohányos időszakomban egy könyvet, bármennyire ciki is, csak azután jöttem rá, hogy nem is olyan unalmas tevékenység, mint amilyennek sokan mondják!). Eljárok rendszeresen sportolni. Imádok természetfotókat készíteni, szeretek felfedezni minden apró részletet a természetben (virágok bimbói, kavicsok, falevek, kisbogarak, akármi). Esténként néha írni is szoktam, bár nem tervezem hogy kiadom, csak egy amolyan magam szórakoztatására kitalált hobbi (sci-finek készül bár még csak 50 oldalnál járok). Azóta lett párom is, előtte sokáig nem volt, mert a cigi miatt folyton frusztrált voltam, és soha nem volt időm egy kapcsolatba tenni bármit is. Rájöttem milyen jó a szex, az együttlétek, másoknak kínos lehet talán erről beszélni, de nekem nem. Imádom a tipikus szex szagot is. Egyébként azóta így "másodállásban" amolyan anti-dohányos tanácsadó/motivációs tréner lettem. Persze én soha nem késztetek semmit senkire, azoknak segítek akik már eldöntötték, hogy le szeretnének szokni. Ez még eléggé gyerekcipőben jár, de komolyabban is szeretnék ezzel foglalkozni, már kinéztem tanfolyamot is. Ha amúgy azért tetted fel a kérdést, mert még vitatkozol önmagadban, hogy leszokj-e vagy sem, egy cseppet se habozz. Leszokni megéri, ezt te is meg fogod tapasztalni. Egy életünk van, és nem éri meg eldobni egy füstölgő rúd miatt. Ha cigizel, az egyébként olyan mint egy korlát, amitől nem tudsz haladni előre, mindenben megakadályoz. Amint megszabadulsz tőle, meglátod hogy bármit képes leszel elérni, mert semmi nem fog akadályozni. Legalább próbáld meg. Ja: és írhat bárki, akinek ilyen problémája van cigi-ügyben, segítek bárkinek.
2020. júl. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!