Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a szüleimet a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Nyilván ez így helytelen kérdés, hiszen én nem tudok helyettük leszokni és nem is én vagyok az, aki megmondja, hogy mit csinálhatnak.


Az előbb láttam "A pszichológus pasi" "A dohányzás pszichológiája" című videóját és bár a kialakulásban valóban igaza van, de az egyik hozzászóló rátapintott a lényegre: Van aki azért nem képes leszokni, mert hiányozna neki a mozdulat.


A Szüleimet próbáltam meggyőzni, hol érvekkel, hol veszekedéssel, hol egyezségekkel, nyilván egyik sem jött be. Mind a ketten próbálkoztak már hol így, hol úgy, de veszett ügy volt. Apám még vevő is a dologra, de neki hiányozna a mozdulat, az, hogy rágyújt-szívja-eldobja. Ő az e-cigit is próbálta, de nem váltotta be a kívánt hatást. Ebben az esetben tudtok valamit javasolni? Nyilván anyám húzza apámat ebbe a dologba bele)ráadásul hozzánk költözött unokanővérem is, aki dettó nagy bagós), de tudom, hogy apám képes lenne rá, hogy leszokjon, ha támogatom, de kifogytam az ötletekből. Szóval végérvényesen is a kérdésem az lenne, hogy: Hogyan lehet segíteni annak a dohányosnak, aki csak azért nem szokik le a cigiről, mert hiányozna a mozdulat?



2018. dec. 9. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A 'hianyzik a mozdulat' egy kifogas, hogy ne kelljen leszoknia, ha nem a mozdulat lenne, akkor hianyozna a sor melle, vagy a kave melle, vagy a reggeli elso, vagy barmi mas indoka lenne.


Amig o maga nem akarja (es tenyleg akarni kell), senki es semmi le nem szoktatja.

2018. dec. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen érték egyet az előttem szólóval.

Nyilván kell akarat is, de.

Én fogtam a cigit és letettem, mert egy undorító, büdössé vált, füstölgő valami lett belőle. Igenis hiányzott valami(én zabáltam) , ugyanis 3 hónap alatt 30kg jött rám, 5 év után nem bírtam tovább, vissza a cigihez, de azt már annyira büdösnek éreztem, hogy más alternatívát kerestem. Így lett ecigi. De amire a kávéhoz is megtaláltam a kellő ízt...na az nem volt kis kutatómunka 😁😁

De hogy válaszoljak is.

A dohányboltokban, vagy webshop-okban lehet kapni olcsóbb, kezdő ecigit, az egyik a Joyetech ego aio, ezt lehet MTL, azaz szájból tüdőbe szívni, vagy lehet kapni az Eleaf iJust-okat, amik DL, azaz egyből tüdőbe kell szívni. Ezek darabja kb 10-10.000ft. Hozzá a megfelelő erősségű liquid, attól függ milyen a mostani cigi erőssége. Ízben pedig javaslok 1 dohány és egy másik ízt( ha kedveli az édeset, akkor olyat, ha a gyümölcsöket, akkor olyat) , de semmiképp sem dohányboltos vackot.

Ha valamelyik beválik, akkor boldogság van :D, és lehet egy komolyabb szettet keresni, mert ezek egyike sem alkalmas nagy dohányosoknak, viszont kipróbálásra már az elfogadható kategória.

Ha 3 dohányosból 2 átszokik, akkor a 3. családtag is meg fogja próbálni.

2018. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!