Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sokat dohányzom. Kapar a...

Sokat dohányzom. Kapar a torkom. Hogyan lehetne leszokni ? Van itt olyan, aki leszokott a cigiről ? Szerintetek azért kapar a torkom, mert torokrákom van ?

Figyelt kérdés
2020. aug. 24. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézegess gégerákos képeket, tuti leszoksz.


Kaparhat a torkod allergiától, megfázástól is, torokráknak más tünetei vannak.

2020. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem akarod megeröszakolni magad a "soha többé rá nem gyújtással" csináld azt, hogy amikor rágyújtanál várj még 5 percet, aztán 10-et, hagyj mindíg kicsit több idöt és csak akkor gyújts már rá amikor érzed hogy jön a hiány miatti bizsergés. Hagyj ki egy-egy rágyújtást, lefekvés elötti cigit ne szívd már el, reggel ne azzal kezdj hanem egyél elötte valamit. Ezek mellett ha meggyújtod próbáld meg nem az egészet elszívni. Észre fogod venni, hogy egyre kevésbé hiányzik, és egyre tovább bírod cigi nélkül. Csökkenteni kell az adagokat, meg kell szokja a szervezetednek és az agyadnak is.

Az is jó ha nemdohányzó társaságban töltesz idöt és amíg velük vagy nem gyújtasz rá, kibírhatóbb mint mikor egyedül van az ember.

Ha idegesség miatt rágyujtanál jusson eszedbe, hogy csak megszokásból kezeled ezzel, magamnál megfigyeltem, hogy nem lettem attól nyugodtabb, hogy rágyujtottam vagy nem.

A legfontosabb pedig az elhatározás, hogy le AKARJ szokni róla, a "le kéne mert azt mondják" vagy "mert rákot okozhat" nem túl hatásos. Az oka pedig ugyanaz legyen, az hogy le akarod tenni. Ha teljesen nem is sikerül leszokni lényegesen le tudod csökkenteni a mennyiséget.

Egyelöre nálam is csak csökkent a mennyiség, sokkal kevesebbet szívok mint elötte. Nálam így müködött, remélem segít neked is valamit. Kitartás!

2020. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszönöm. Egy ideje megfogalmazódott, hogy le szeretnék szokni. Nem azért, mert anya modja, nem azért, mert büdös a kezem. Féltem az egészségemet elsősorban. Ezt még nem éreztem és tök para lettem. Azóta fél szálat szívtam el. Futás közben is lihegek, egyszerűen elegem van belőle, másrészt nem kevés pénzbe kerül. A reggeleket nem tudom elképzelni cigi nélkül.
2020. aug. 24. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valóban azért akarsz leszokni, mert félted az egészségedet akkor nem a mennyiséget kell csökkenteni, hanem teljesen letenni és remélni, hogy nem késő. Emellett a vonatkozó ajánlásoknak megfelelő szűréseken részt venni, nyilván ez függ attól is, hogy mióta és mennyit szívsz/szívtál, mennyi idős vagy stb, de ez is rendkívül fontos lesz, leszokás után évekkel, évtizedekkel is kialakulhat rák, COPD stb.
2020. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor home officeba mentünk, akkordöntöttem el, hogy leszokok, gondoltam, ebben segít, hogy itthon vagyok, nincs annyi stressz, nincs az inger, hogy útban meló fele rágyújtsak, hazafele is, munka közben lemenjek, stb.


Első pár naoot bírtam, semmi nem volt, utána jött a kényszer, hogy rágyújtsak. Elővettem a cigarettát, de nem gyújtottam meg, úgy szívtam, de ez sem volt elég. A végén egész nap rosszul voltam, kb 21 nap után negint dogányoztam.


Hallottam az elektromis cigiről, gondokram kioróbálom. Azóta se gyújtittam normál cigire.


e cigit nem szívom olyan gyakran mint a normál cigit szívram, van, hogy getekig rá se bézek.


Noch dazu, egy ideje azt vettem észre, hogy undorodom a sima cigi szagától, sőt mostanra nár a gondokattól is, hogy rágyújtsak a sina cigire.


A nagyszüleim is dohányoztak és ők is undorodtak a cigi szagától valamivel azután, hogy kerajták a cigit.

2020. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!