Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerinteted a cigi a mai árak...

Szerinteted a cigi a mai árak mellett luxuscikknek számít, vagy nem?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, ha az ember több mint a fizetése 10%-át rákölti, akkor főleg.

2013. ápr. 18. 16:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Igen. De sajnos sok alapélelmiszer is az, gondolok itt a sajtokra, szalámikra, és még a kenyér is nagyon drága a fizetésekhez képest (A normális kenyér nem a tesco és társainál kapható kenyérjellegű felpuffasztott akármi)
2013. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak az ára miatt számít annak, hanem azért, mert nem szükséges dolog, anélkül lehet élni.
2013. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igazatok van, szerintem egy doboz cigi árából (800-850), egy családnak az étkezését lehet megoldani egy nap, szóval, amelyik családban már napi 2 csomag cigit van pénz megvenni, ott ne sírjanak, hogy szegények, ha futja rá napi 1800-1900. Kiváncsi vagyok a híres Kinga1995 válaszára is.
2013. ápr. 18. 16:46
 4/27 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy régebben a munkások alapvető kelléke volt, akkor nem 2órát dolgoztak egy doboz cigiért, hanem a napi fizetésükből vettek egy cigit, meg 2 sört munka után, és még így is megmaradt a pénz 90%-a. ma egy munkás aki kap 4ezret, vesz egy cigit meg két sört, a fizetése negyede már oda is van. mára luxusdolog lett, csak sok ember nem érzi úgy, hogy már nem tudja megfizetni, inkább kajából vesz kevesebbet, és a fizetése negyedét cigire költi. ráadásul ahogy elmondták, teljesen felesleges folyamat, semmi értelme, nem értem hogy képesek emberek évekig fenttartani maguknak a függőséget, úgy, hogy már a gatyájuk is ráment. én is dohányoztam, fiatalként, aztán 20éves koromban láttam, hogy nem marad pénzem semmi másra, ha cigizni akarok (már évek óta dohányoztam, nem csak egy kis divatfellángolás volt, legalább 5éve szívtam, napi 1 doboz), utánajártam, hogy hogy lehet könnyedén leszokni, végigjártam az utat, és nem dohányzom, van pénzem élni.
2013. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Aki nagy bagós az úgyis megveszi a cigijét
2013. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
17:47, én is leszoktam 4 év után, 20 évesen, ennek már majdnem 3 éve. Lehet én leszek a sznob f*sz, de szerintem egyszerűen szánalmas az a több 100.000 proli, aki elcigizi, meg elissza a fizetése egy igen jelentős részét, aztán nyafog, hogy: "ebben az országban már nem lehet megélni", ahelyett, hogy magába nézne, hogy a fizetése nagyrészét elszórja minden ilyesmire.
2013. ápr. 18. 18:49
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

Le lehet pontozni, de én úgy gondolom, h legalább ennyi élvezetet megengedhetek magamnak, hamár egész nap gályázok a fizetésemért! Nem alkoholizálok, nem bulizok, csak napi 5-7 szálat elszívok! És mivel nekem is elég kevés pénzem van, az olcsobbik terméket veszem meg (persze ez csak az ételre értendő, a ruhák minőségéből, márkájából nem adok!) És amúgyis, mindenkinek szive joga eldönteni h mire akarja költeni a pénzét, és hogy kinek mi a fontos!

Nyugodtan bombázhattok a lefujjogó kommentekkel, én akkor is így gondom!

2013. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Igen, a mai árak mellett a cigaretta luxus. Igazából mindig is az volt, ha azt vesszük, hogy addig nem igazán leli benne az ember örömét, amíg rá nem szokik, maximum 3-4 sör legurítása után esik jól anélkül.

Arról nem is beszélve, hogy az államnak hány milliárdjába kerül a sok tüdő/gége/szájrákos és tüdőbeteg kezelése, akiknek nagy része a cigi miatt lett beteg és pontosan tudta, hogy ezt fogja okozni a dohányzás.

És igen, az is felháborító, amikor a munkanélküli meg a segédmunkás panaszkodik, hogy nincs pénze semmire, a mocskos kormány tehet mindenről, meg amúgy is mindenki kapja be szerinte, közben pedig napi 1-2 doboz cigit elszív... a család egyik tagja, aztán ha a többi is cigizik, akkor fel is merül bennem a kérdés, hogy honnan a jó francból van erre pénze? Hát nekem nincs ennyi mégse nyafogok! Pont ezért nem is adnék semmilyen segélyt készpénzben. Kapjanak kajajegyet vagy adókedvezményt vagy akármit, de a pénzt sokan elverik alkoholra meg cigire, aztán sírnak, hogy nincs mit enni, nem tudnak miből ruhát venni... hát ja.

2013. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, teljesen egyet tudok Veled érteni, érdekes mindig azok siránkoznak, hogy milyen szegények, akiknek van havi 30-40.000-ük cigire, meg mellette piára.
2013. ápr. 20. 01:54
 10/27 Kinga1995 ***** válasza:
28%

Az az igazság, hogy nem nagyon érek rá mostanában, de megtiszteltetésnek érzem, hogy nekem címeztél egy kérdést xD

Te vagy az a magadtól elszállt 56%-os leendő mérnök, mi?

Minden második válaszodba (kötözködésedbe) beleírod, hogy "ti sírtok, hogy nincs pénzetek".

Na akkor kettő:

1.) Soha nem sírtam ezért! Mutass egy komit, ahol erre panaszkodtam!

2.) Anyám elég jólmenő fodrász, egy hónapra előre tele a notesze, sose voltak anyagi gondjaink.+ugye faterom is fizet havonta valamit utánam (a nővérem után már nem), mert ugye több, mint tíz éve elváltak.

3.)leírtam az egyik kommentben, (mikor éppen újra belémkötöttél) csak te b.sztál rá reagálni, h nyilván egy dohányos sem halna éhen, ha csak annyi pénze lenne... Igen, akár tetszik akár nem, 12-13 évesen kezdtem cigizgetni, kb 14 évesen szoktam rá és nem akarom letenni, mert SZERETEM CISNÁLNI! Cigizni jó buli, tök jó dolog, nem vagy tőle ideges és jóérzés. HA VAN RÁ PÉNZED, miért tennéd le? Ha nincs, hát nincs, szarügy...+anyám is így van vele, ált suliban, már a lányvécében cigizett, aztán a szakmunkásban szokott rá, azóta össz kétszer hagyta abba (mikor terhes lett velem+a nővéremmel) és ő se akar leszokni. Amíg lesz rá pénzünk, nem is fogunk, megsúgom.

A nővéremet azért nem írtam, mert már összeköltözött a vőlegényével, de tőle se hallottam leszokási terveket. Mondjuk nem a cigi körül forog ám az életünk, ezer más dologról szó van, oké, hagy napjában rágyújtunk párszor, de az az élet része, alapvető szükséglet, ugyanolyan, minthogy éhes vagy és eszel, vagy elmész pisilni, nyilván nem beszéljük ki, hogy megint pisiltél, megint cigiztél...

4.) Mondom mégegyszer, az átlagnál jobb körülmények között élünk, semmi okunk siránkozni (nem is szoktunk)


5.) Hagyjál már békén!!!!!!!!!!

2013. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!