Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért adnak el a trafikokban...

Miért adnak el a trafikokban cigit? Egyeltalán minek tenyésztik? Nem lenne egyszerübb mindenki leszokása ha nem lehetne már venni? Jobb lenne a világ egy fokkal.. már 1 éve keresem a választ ezekre a kérdésekre, hátha valaki tud egy választ adni..:/

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz túl sok benne a leszedhető adó.
2020. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feketén akkor is terjesztenék tovább a cigit. Lásd amerikai alkoholtilalom, az se oldott meg semmit, ellenben az alvilág kezébe került a dolog és virágzott.
2020. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez a másik ok. a feketézést akadályozzák meg
2020. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elkepeszto adobevetelek szarmaznak belole, es mivel egy eleg 'egyszeruen' termesztheto noveny, a teljes betiltasa es foleg a tiltas ellenorzese igazabol nem kivitelezheto.


'Konnyebb' ellenorzotten arulni es mas modon, pl. ellenkampanyokkal, a termekekhez valo hozzajutas nehezitesevel es a dohanyzas nemkivanatossa, 'cikive' tetelevel, a nyivanos teruletekrol torteno szamuzesevel, a reklamozas betiltasaval harcolni elene.

2020. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás az emberi kultúra része. Én értem, hogy káros, és utálod, de ez akkor sem így működik. Én meg a kólát utálom, de azt se lehet betiltani. De mondhatnám az alkoholt, olyan zenéket amiket utálok, stb, stb.
2020. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

...akkor is jobb lenne a világ 1 fokkal, ha az ilyen kérdések megválaszolására fordított időt és energiát az emberek hasznos dolgokra fordítanák pl. közgazdaságtan, információ a jövedéki adóval kapcsolatban... vagy arra, hogy helyesen alkalmazzák a szavakat. A tenyészteni szó állatokra vonatkozik, növények esetében meg a termesztés a megfelelő.

És ez akkor is így van, ha le leszek pontozva. De hiszem, hogy van, aki ebben a pár sorban a lényeget fogja meg, nem pedig az erős cinizmust, ami szintén benne van...

2020. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a faluban bezárták a dohányboltot... Azóta nem cigizek... Ha megkívánnám lusta vagyok buszozni érte 20 km oda meg 20at vissza a járatok miatt az egész napom rámenne... 10 évet cigiztem napi egy dobozzal... Csak az első pár nap volt furcsa... Szóval kérdésedre a válasz... De könyebb lenne leszokni
2020. nov. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!