Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valamiért kívánom a cigarettát...

Valamiért kívánom a cigarettát úgy, hogy életemben egyszer próbáltam ki, miért?

Figyelt kérdés
Mostanság valamiért vágyok arra, hogy kipróbálhassam újra a cigaretttát és elkezdjem szívni rendesen. Régen olyan 2014 körül próbáltam ki először és utoljára mert nem volt rá okom többször. Elsőnek valami fekete papíros szegfűszegest próbálhattam ki talán, bár a nevére nem emlékszek. Jelenleg eléggé elsiklott az életem. Egyedül az engergiaitalra szoktam rá de attól nem lett semmi bajom pedig 2013 óta iszom. Lehet azért kívánom, mert a melankólia meg ez az elsiklottság beszél belőlem? Megéri egyáltalán kipróbálni? Akkor se szoktam rá érdekes mikor kirpóbáltam, de újra át akarom élni az az érzést. 23L

2020. nov. 6. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az energiaitaltól még sokáig nem lesz bajod, 50 évesen meg majd megáll a ketyegő és elásnak.


Egyébként próbáld ki nyugodtan, de a legerősebbet vedd meg, ami létezik. Ha szar élmény, nem fogod könnyen újra kívánni.

2020. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az energia italt én is szerettem, inkább az íze miatt, 24 évesen ittam utoljára, egyik napról a másikra szanaszét cseszte a vérnyomásom. A cigit rá egy évre tettem le (10 évig szívtam) mikor terhes lettem. Azóta nem szoktam rá vissza, ha nem is az egészség miatt, de amiatt nagyon örülök, hogy nem dobálgatok ki 1500 forintokat feleslegesen. És csak drágább lesz, megéri ennyi pénzt költeni egy jó kis tüdőrákra?
2020. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha az energiaitalra rászoktál, akkor ha elkezded a cigit, valószínű ez lesz ott is.


Gondolom él a fejedben egy kép, hogy milyen nyugtató lehet meg ahogy száll a füst, és ezért gondolsz rá a nehezebb időkben.

2020. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozol
2020. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Amikor 13 évesen először kipróbáltam, akkor egy idő után 2-3 hónap) én is eléggé megkívántam (ekkor már 14 voltam). Napi egy szállal lecsúszott, aztán sikerült rászokjak több ok miatt.


Viszont rátérve a kérdésre... :D


Az energiaital ,,csendesgyilkos", ahogyan az alkohol és a cigaretta is. Az igazi hatását sok-sok év alatt fogod megérezni, amikor elkezd fájni a szíved, vagy diagnosztizálnak szívritmuszavarral (nem papolni jöttem, hogy elmondjam mennyire káros, mert nekem is van káros szokásom, így eléggé álszent lenne az egész).


Szerintem nem éri meg rágyújtanod, vagy ha megteszed, akkor tényleg valami nagyon proli, vagy nagyon erős cigivel (Hungária, Symphonia stb).


Az egyik gáz a dohányzásban, hogy kezdetben nem a nikotinéhség hajt, hanem az, hogy újra átérzed azt a bizonyos érzést, amit te is mondtál.


Összegezve... a cigivel csak óvatosan. Nagyon egy köcsög dolog. Emellett nem ismerlek, de vigyázz magadra. Nem tudom mi történt, de remélem jobban leszel. :)

2020. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Kíváncsiság.
2020. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert addiktív. Az energiaitalról meg szokj le.
2021. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert még nincs 2 tonna ruhád 20 ezer forintos ruhadarabokból. Azért mert nem nézed az életed és hogy mennyire veszélyes ez a méreg a méhedre, a gyerekeidre és rád! Azért mert úgy gondolod hogy más jobb döntéseket hoz helyetted az éledetben és felett, és ha ezt hagyod akkor te is egy olyan lénnyé fogsz válni aki majd szépen ebben a gondolatban fog eladósodni!
2021. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!