Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Soha életemben nem dohányoztam...

Soha életemben nem dohányoztam és eddig ki se próbáltam, de mint művész grafikus, az utóbbi időben egyre inkább szoktam gondolkodni a cigarettán, pedig egyáltalán nem nekem való, hogy mondjak ellent a kísértésnek? 27F

Figyelt kérdés

Teljesen egészségesen élek, minden héten sportolok és bio ételeket fogyasztok és sok zöldséget, a napi víz adagot betartva. Nagyon fontos életcéljaim vannak, szeretnék híres grafikus lenni és minden nap rajzolok, folyamatosan fejlesztem magam. Szeretnék külföldre is elköltözni amikor eljön az ideje, de még nem érzem magam elég erősnek hozzá. Az a baj, hogy az utóbbi időben nagyon elkezdett érdekelni a dohányzás, mint téma. Először ez úgy volt, nagyjából 3 éve, hogy megtetszettek nekem a dohányzást bemutató rajzok, festmények, film jelenetek. A művész barátaim közül is sokan dohányoznak. Sok olyan színész, festő, rajzoló és zenész barátom van, akik azt mondják hogy nekik a cigi az sok erőt ad a művészethez és alkotáshoz, nagy ihletforrás. Vannak olyan művész fotók ahol a lány dohányzik és sok köztük nagyon tetszik nekem, sok érzelmet látok azokban a fényképekben és film jelenetekben.


Pedig én még a szagát sem bírom és mindig elmegyek a dohányfüst közeléből, sosem vagyok ott a közelben ha valaki éppen cigizik. De a magány érzet (5 éve nincs párom és szex sem volt) és az, hogy sok dolog hiányzik az életemből, plusz a tény hogy sok művész dohányzik, elkezdett beindítani nálam egy "talán mégis kívánom a dolgot" effektust. Főleg, mert a munkahelyen van 2 nagyon szép és kedves lány akivel imádok beszélgetni és az egyik dohányzik, a másik pedig néha és olyan jól esne a lelkemnek ha beszélgethetnék velük lent mikor éppen cigiznek... Pedig ez egy nagy ellentmondás számomra, mert éppen ez az, hogy aki közel áll hozzám és dohányzik, azt féltem nehogy baja essen. Ráadásképpen nálam párkapcsolati kizáró tényező ha valaki dohányzik, akkor én azzal a lánnyal nem is tudnék párkapcsolatban lenni.


Tudom, hogy nagyon súlyos hiba lenne ha kipróbálnám a dohányzást, hiszen megtenném a legelső lépést egy halálos függőség felé. Ráadásképpen álszent lennék és önmagam csapnám be, azt ami és aki vagyok. De mégis, kívánom a dolgot és sokat gondolok rá mostanában és nagyon-nagyon-nagyon szégyenlem ezt és tudom mennyire fájna a családomnak és sokat csalódnának bennem, a közeli barátaim is és én is önmagamban. Hogyan tudnék harcolni a kísértés ellen hogy ne próbáljam ki a dolgot és őrizzem meg azt hogy eddig sem dohányoztam soha? Nem szeretném tönkretenni az életem. :( :( :(



2020. máj. 16. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Még a szagától is undorodsz, most ennél jobban minek kéne meggyőznie? Ja mondjuk rohadt drága, felesleges és káros. Rakjál be minden héten mondjuk 5-7e ft-ot egy perselybe - mert ennyit elcsesz az ember simán, ha cigizik - és vedd ki pár hónap múlva. Tádámm, ezt a pénzt se eregetted ki a világűrbe. Ez szerintem elég meggyőző.
2020. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanezen gondolkodom mostanában (én festek) csak én nálad még fiatalabb vagyok szóval nem nagyon kéne. haha

Egyébként én is utálom a cigit, viszont festményeken stb. olyan gyönyörű...

Én egyszerűen úgy vagyok vele, hogy azért nem próbálom ki, hogy aztán rászokjak, mert sok pénzbe kerülne és abból a pénzből inkább festéket veszek meg vásznat stb. Szerintem itt nincs más megoldás azon kívül, hogy saját magad fogod vissza. Mondjuk egyszer kipróbálhatod, nem olyan nehéz nem rászokni. Az is lehet, hogy nem fog tetszeni. :)

Van egy olyan sejtésem, ha lenne egy párod akkor nem igazán kívánnád a dolgot. Szerintem nálad most van egy üres tér amit valamivel be szeretnél tölteni. Azt tanácsolom, hogy próbáld meg nem a füsttel betölteni. haha

Remélem tudtam segíteni és ha valamiben tévedtem akkor elnézést! :)

19/L

2020. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj belegondolni, hogy a szép modelleknek valójában nem is kell a cigaretta. Valószínűleg még jobban is nézne ki anélkül. A filmekbe ad egy hangulatot, de próbálj arra gondolni, hogy amikor rágyújtanak, akkor a gyengeségüket mutatják, vagy olyan dologgal próbálnak menőzni, ami valójában nem is az... És végső soron csak ne csináld! Én is azt javaslom, hogy próbáld mással betölteni a hiányt az életedben! Lehet, hogy egy barátnő pont ezt tenné... (De azért ne csak ezért csajozz, mert annak nem lesz jó vége...)
2020. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!