Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin védhet valamelyest...

A nikotin védhet valamelyest a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Ismerőseim körében egyre több a koronavírusos, vannak akiknek elég súlyos lefolyású a betegség. Azonban azt véltem felfedezni, hogy egyikük sem dohányos. Tanulmányokat találtam arról, hogy talán a nikotin védhet a vírustól. Ti mit tapasztaltatok ez ügyben? Csak véletlen ez a jelenség vagy tényleg lehet védő hatása a nikotinnak?

2020. nov. 11. 01:47
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
68%
20-as, nem erősséged az olvasás ugye? 19 voltam.
2020. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem több könyvet olvastam mint amennyit te valaha láttál. De a többi választ nem olvastam végig, ugyanis nem kötelező.
2020. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, és irreleváns, hogy mennyi könyvet olvastál. A kérdés témájával kapcsolatban belinkelt cikkre gondolok. Azt nem sikerült elolvasnod. És nem beismered a tévedésed, hanem pökhendi módon véded magad. Nekem mondjuk mindegy.
2020. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A Dohányzás mint Mindenki tudja nem egy veszèlytelen dolog! A Koronavirus ellen nem segit! Inkább aki dohányzik rosszabb az esèlye, Hogy nehezebb lefolyàsú lesz a megbetegedése mint egy nem dohányosnak! Mivel a cigeretta legyengiti a tûdôt az már Eleve egy hátrány !
2020. nov. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
De nem értem, hogy lehet valamiről biztosan azt állítani, hogy hatástalan. Aki azt írja, tán a témában kutat? Nekem biológus végzettségem van és egyetemen kutatok, bár teljesen más területen, de annyira ez elég, hogy tudjam, semmi sem biztos, főleg nem azért, mert valaki azt mondta. Az én példám, 5-en dolgozunk együtt, 3-an nem dohányoznak és ők 3-an lettek bizonyítottan koronások. Lehet véletlen, hasonló tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hátha más is tapasztalt ilyet.
2020. nov. 18. 01:15
 26/45 A kérdező kommentje:

Egyébként ez viszont már rég bizonyított, Alzheimer-korban is lényegesen kevesebb dohányos szenved.

Mindennek lehetnek káros és jótékony hatásai is, szerintem ezt mindenki beláthatja.

Nem akarok senkit rábeszélni a dohányzásra, nem az a cél, szimplán kíváncsi vagyok, másoknak milyen tapasztalatai vannak a témában, kértem, hogy az egészséghuszárok kíméljenek. :D


"A Koronavirus ellen nem segit!" - Kérdem én, HONNAN TUDOD??? Elhiszem, ha bebizonyítod. :)

2020. nov. 18. 01:21
 27/45 A kérdező kommentje:
A kérdést is sokan félreértették, nem a dohányzáson van a hangsúly, hanem a nikotinon, mint vegyületen, hatóanyagon.
2020. nov. 18. 01:29
 28/45 anonim ***** válasza:
0%
23. Nem, nem sikerült hanem nem érdekelt! De igen számít mennyi könyvet olvastam.
2020. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nézd meg a 28-ast, ékes példa. Kérkedik, hogy milyen sok könyvet olvasott el, és nem érti, hogy miért irreleváns ennél a témánál, hogy elolvasta-e a Háború és Békét, vagy a Digitális erődöt például :D A nyamvadt tanulmányt ami a nikotin és a koronavírus kapcsolatáról szól a 19-es válaszomban, azt nem képes elolvasni, mert nem érdekli. Mégis bebüfög egy marhaságot, mintha értene hozzá :) Ilyenekkel akarsz vitatkozni?
2020. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%
Jobban értek hozzá mint te mivel igen sokat olvastam tüdőbetegségek témában és nem laikus vagyok.
2020. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!