Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A fű mennyire káros?

A fű mennyire káros?

Figyelt kérdés

Többnyire kevésbé elfogult emberek válaszára számítanék, akik már próbálták akár többszőr.

Én már kb három éve füvezek alkalomtól függően, olvastam hogy demotiváltá teszi az embert, közömbössé, meg szívbetegség kialakulását is erősíti.. én kb két havonta szívok el egy grammot, de azt rendesen.. van hogy négy hónapig semmi kb, de azért rendszeresen veszek ilyen idő közönként, szerintetek ez is sok?



2020. nov. 19. 10:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném még egy kérdéssel, van köztetek olyan aki kb naponta használja hónapokig? Ez számomra ismeretlen.. én rosszúl lennék a folyamatos használatától..:D
2020. nov. 19. 10:36
 2/7 anonim válasza:
100%
a cigi is káros meg az alkohol is mégis több évtizedig el élnek vele.. ha neked bejön csináld.. nem károsabb mint a cigi ...
2020. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Károsabb mintha nem szívnál semmit, viszont jelentősen kevésbé károsabb mint ha mondjuk heroinnal lőnéd magad. Ez egy hülye hasonlat, de nem tudom milyen viszonyításai alapot szeretnél. :D
2020. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ritkán iszok, és nem dohányzok:D talán a füvet használom leggyakrabban 😀
2020. nov. 19. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én 18 éve szívok, de nem rendszeresen. Csak amikor épp van - vagy van rá pénzem. A füst azt a tüdőnek tuti hogy nem jó. Amikor hónapokon át szívok, már érzem hogy gázosodik a helyzet. Amikor ilyen dzsuvákat köpköd reggelente az ember - az már nem jó. Viszont ha az ember kihagy 1 hónapot, akkor ez helyre áll.

Az sem mind1 hogy jó minőségű fű, amiből keveset kell szívni - vagy egy útszéli (valahol termesztett) alig ütő vadkender - amiből egyszerre vagy 1 grammot is el kell vágatni. Meg persze ha dohány nélkül sokkal kevesebb a káros anyag.

Szóval a lényeg hogy így ahogy most nyomatod, szerintem nem vészes. Kevés az esélye hogy így fizikailag bajod lesz tőle.

2020. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy ha össze akarjuk hasonlítani más szerekkel, akkor szerintem kevésbé káros - mint az alkohol.

Viszont mindig az a kérdés - hogy milyen célzattal használunk egy adott szert?

Ha azért használjuk hogy elmeneküljünk az életünk, és problémáink elől - akkor idővel minden káros lesz.

Ha viszont csak az alkalmi kikapcsolódás kedvéért - akkor a füvezéssel egyáltalán nem lesz baj.

Pedig a kérdés alapján én az utóbbira tippelnék.


Nincs vele olyan nagy baj. Nálunk fejlettebb országokban már legalizálták. Viszont mivel nálunk még az "alvilág" kezében van - ezért van egy kis rizikó. Hogy milyen a cucc, és nem e le van fújva valami szintetikus cuccal, vagy be van szórva valamivel. Ezek miatt lehet inkább jelenleg veszélye az egésznek..

2020. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
91%

4 eve szivok, szinte minden nap. Egy nap amikor egyedul vagyok elmegy kb 1.5g Amikor osszeulunk legalabb 3-4g.

A memoriam nagyon rottyon van, es mindenhez lusta vagyok.

A lenyeg, hogy ne ess abba a hibaba, hogy gyakran szivsz. Meg regen, amikor csak ilyen hetvegi osszeulos progi volt, akkor nagyon jo volt. Aki mar gyakran csinalja, annak a tolerancia szintje is megno, nem ugy erzi mar be a cigit.

2020. nov. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!