Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rajtakaptam az öcsémet, ahogy...

Rajtakaptam az öcsémet, ahogy dohányzik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy (mindössze 8 éves öcsém), akit tegnap megláttam a kertünkben és cigizett! Mikor megkérdeztem tőle, hogy mégis honnan szerezte ezt a szart, annyit válaszolt, hogy az osztálytársa adta neki és, hogy még van ezen kívül 3 szála. Mondtam neki, hogy ezt ennyi idősen még nem kéne (vagyis alapból nem kéne) csinálnia, de ő az arcomba vigyorgott, mintha viccnek fogta volna fel, amit mondtam.


Ilyenkor mi a teendő? Elmondjam anyáéknak is vagy inkább ne?


2020. dec. 7. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod megbeszélni vele, akkor én a helyedben elmondanám.
2020. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát el kellene mondani. Meg megnézni azt az osztályt, meg azokat a barátokat. Mert ha így kezdi, nem biztos, hogy fényes jövő vár rá ebben a társaságban.
2020. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk 14 éves lenne, ráhagynám, úgyis lebukna.


Viszont 8 évesen, kvázi 2. osztályosként baromira nem kellene dohányoznia, még a szorzótáblát sem tudja. Elmondanám a szüleinknek.

2020. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagytesós pofont vernék le neki, majd elmagyaráznám hogy ez miért rossz.
2020. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok a "köpjük be a tesót" híve, de ezt elmondanám a szülőknek
2020. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben, majd ha hazajönnek azonnal elmondom nekik. A szemükbe akarok nézni közben. Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 7. 13:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Atya ég. 8 évesen dohányozni... ez nagyon gáz. Ha lenne ilyen korú kistestvérem/ unokatestvérem lenne és rajtakapnám, úgy verném ki a pofájából, hogy a fal adja a másikat. Az tény, hogy egy 15-16 évesnek, aki már majdnem felnőtt nem lehet ezt tiltani, mert mikor a szülő nem látja, úgyis rá fog gyújtani ha akar. De egy 8 éves gyerek, hát épphogy iskoláskorú. A saját érdekében el kell vele komolyan beszélgetni, mert aki ilyen korán rászokik, 14 évesen már láncdohányos lesz, 40 évesen meg örülhet ha még él.
2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Ötös és hetes válaszolóval egyetértek.
2020. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, elmondtad végül a szüleidnek?
2020. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló igen elmondtam nekik, de megkértem őket, hogy ne csesszék le, mert még kicsi gyerek és nem tudja pontosan, hogy mit csinál. De aki adta neki a cigit az a kisfiú kapott egy igazgatói figyelmeztetőt, mert cigarettát adott már több évfolyamtársának is, sőt, az elsősöknek is...
2020. dec. 14. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!