Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy van most akkor igazából...

Hogy van most akkor igazából ez az e-cigi, elektromos cigaretta - ahogy tetszik - dolog? Káros, nem káros, mennyire káros?

Figyelt kérdés

Az biztos, hogy ez legalább normálisan néz ki, nem mint amikor az ember szívja azt a papírszart.


Még sohasem cigiztem, egyetlen szálat sem szívtam el, de ilyet szívesen vennék, mert tetszik! Mi a helyzet vele? Nikotin nélküli módban használnám, mert nem akarok idegmérget.


Úgy milyen? Különböző dohányokat lehet kapni hozzá, vagy hogyan működik? Hasonlít a vízipipára? Ez fontos szempont például, mert egyszer vízipipáztam és a dohány finom volt, ha szabad így mondani. Kellemes műzli "ízű". Szóval jó volt.


Ha ilyen, avagy hasonló az e-cigi, akkor szívesen vennék.



2016. júl. 14. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Azok a vegyi anyagok amiket e-cigivel szívsz be pl glicerin, annak sincs semmi keresnivalója az emberi szervezetbe. Vizipipára egyáltalán nem hasonlít semmilyen szempontból. Elektromos cigaretta Folyadékot ("liquid") kell bele tölteni, azzal működik. Abból van különböző ízbe.
2016. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ajj, akkor tehát az e-cigi baromi káros, úgy érted? :(


A sima, papírszarnál is károsabb? Mert azt szajkózzák, hogy; nem, messze kevésbé káros(!)(főleg természetesen azon a weboldalon, meg ugye helyszíneken, ahol árusítják ezeket.), de én persze ezeknek azt sem hiszem el, amit kérdeznek.


De mindenképpen nikotinmenteset akarok és mivel sohasem dohányoztam még, nem is használnám sokat, csak amiatt tetszik, hogy ez legalább tényleg jól néz ki, meg esetleg finom és nem lesz büdös tőle az ember. Sem a ruhája, sem a szája, lehelete.

2016. júl. 14. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hosszútávon nem egészséges.
2016. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Hiteles választ ne várj igazán erre a kérdésre, mert nem igazán fogsz kapni. Ha valaki azt állítja hogy nagyon káros, azt lehülyézik a forgalmazók meg a fogyasztók, meg nyomják a dumát hogy "a cigarette gyárak propagandája".

A forgalmazó azt fogja erőltetni hogy mennyire nem, vagy kevésbé káros, hiszen neki az számít hogy vegyék. Az egyszeri butább fogyasztó, aki kb semmit vagy alig nézett utána és fércinformációkból tájékozódik, az is azt fogja hozsannázni hogy mennyire nem káros. Mert szeretné ezt hinni hogy így van. Igazából nem tudja, de ha ezt erőlteti, akkor jobban érzi magát.


Én mint rendes dohányzó, szintén nincs jogom se szaktudásom hogy boncolgassam hogy mennyire káros, de józan paraszti ésszel azt gondolom hogy biztos van valami káros hatása ha az ember ilyen vegyi anyag párlatot lélegez be a szervezetbe.

2016. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mindenféle rövid távú teszt azt támasztja alá, hogy a normál cigarettánál sokkalta kevésbé károsabb, és az egyik legalkalmasabb átszoktató / leszoktató eszköz. Számodra nem sok értelme van ilyet vásárolni, de ez a te döntésed, még mindig jobb mintha kátrányt szívnál magadba.


(Rövid távú teszt az 1-2 éves méréseket jelent)


A BBC nemrég csinált róla dokumentumfilmet, ahol laikus szemmel vizsgálja az egyik írójuk:

'E-Cigarettes: Miracle or Menace?' a címe, valahol az internet bugyraiban magyar felirat is van hozzá ha nem értenéd az angol szöveget, komolyabb teszteket nem említ, azokat harvard és egyéb egyetem oldalain találhatsz erről a témáról, bár olyan érzésem van, hogy ez kissé bonyolultabb téma mint amit megértenél, leegyszerűsítve azt javaslom:

Ne vegyél, ha olcsót veszel akkor rossz tapasztalatod lesz vele, és ez egy leszoktató eszköz, nem partikellék. Ha mégis veszel, akkor szánd rá azt a 10+ ezer forintot, hogy normális minőségű legyen a kezedben, normális akkumulátorral és elektronikával, tartállyal, porlasztóval. Néha néha belekóstolástól még nem lesz semmi bajod, nikotinmentesre nem is valószínű, hogy rá fogsz szokni ha csak alkalmanként használod, de mint írtam, ennek a dohányzásról való leszokás a célja, és Te mint nem dohányos, valószínűleg simán csak meg fogod unni pár hét után, és mosolyogsz mert kidobtál rá X ezer forintot.

2016. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!