Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért rossz ha valaki füvezik?

Miért rossz ha valaki füvezik?

Figyelt kérdés
Miért káros?Mire?Miért ne? Stb. Rossz tulajdonságaira lennék kíváncsi. Köszi
2010. aug. 15. 01:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
hej de okos emberek vannak itt:D
2010. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Pl. meditáció, mantra képes erre. Persze nagyon sokféle iskola van, sok kamu is.

Javaslom a hagyományos buddhista iskolákat, vegyél részt egy 3 napos elvonuláson, esetleg kido-n. (koreai zenben dobolásos gyakorlat, nagy erőkkel bír)

2010. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Elsőnek: ezt a prédikációt a védőnő montaaz iskolába ? én előszzör 1 éve szivtam aztán kihagytam 1 évet aztán most nyáron 1 hétig mindennap. jóvolt ennyi volt nem haltam bele nem vesztettem el egyetlen barátomat se.
2010. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Phoney ***** válasza:
Kicsit összeszedhetnének magatokat, mert én nem füvezek, meg nem is értek hozzá, de az illegalitáson kívül eddig minden válasz 100%-ban áll az alkoholra (vagy a dohány+alkohol kombóra) is;)
2010. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:43


akkor te egy k*baszott szerencsés ember vagy. Azok közül amiket írtam egy része személyes tapasztalat 1 része neten barangolás és egy része oskolában való védőnénis beszéd. le lehet ezért szavazni, de ettől független amiket leírtam mind benne van a dologban. Persze nem történik meg mindenkivel aki kipróbálja a zöldet, téphetsz te havonta 1x úgy hogy senkinek semmi baja nem lesz belőle és még jól is érzed magad DE benne van a dologban hogy nem így lesz. erre volt kíváncsi a kedves kérdező és nem arra hogy ki mikor tépett be először .....

2010. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:45


Azért ír mindenki negatívumokat, mert ez volt a kérdés. De vannak pozitívumok: pl nem leszel másnapos tőle, ha csak szívsz, nem okoz hányingert, nem lesz tőle senki agresszív, hosszabb távon a legtöbb embernél nem okoz szervi károsodást (vagy ami okozhat az a fogyasztás módja, de ugye nem csak elszívni lehet, szóval nem maga a fű okozza), nem okoz fizikai függőséget és a legtöbb ember, amikor kinő az egyetemista életből és családja lesz simán le tudja tenni.

Egyébként való igaz, hogy önmagában kevésbbé káros, mint a cigi (ami fizikai függőséget okoz), vagy az alkohol, ami szintén, plusz súlyosan és nem túl hosszú idő alatt is károsítja az agyat és a májat.

És mondjuk ha valaki lát egy nagyon beszívott embert, az mondjuk abban az állapotában max csendesen ül, míg a nagyon részeg összehányja, szarja magát, ordibál, agresszív, tolakodó, gusztustalan...

2010. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy tévhitben vagy a fizikai függést illetően! Mert azt is okozhat a fű a közhiedelemmel ellentétben!

Emellett a fiatalkori füvezés az arra hajlamosoknál pszichotikus zavarokat, rosszabb esetben skizofréniát idézhet elő. Azért ez egy hangyányival több, mint az alkohol.


Valahogy furi, hogy a füvesek nincsenek tisztában ezekkel a "mellékhatásokkal", ráadásul, ha valaki közli a tényeket (pszichiáter, védőnő stb), akkor hazugnak, tudatlannak gondolják őket.

Mindenkinek a saját döntése a drog, de legyen már tisztában a hatásaival és a mellékhatásaival is! És ne csak azt higgye el róla, ami kényelmes és megnyugtató a számára.

2010. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
tisztában vagyok vele, hogy NEM okoz fizikai függést, pszichéset okoz. Nem azt mondom, hogy az kevésbbé komoly, de ez tény.
2010. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Emellett a fiatalkori füvezés az arra hajlamosoknál pszichotikus zavarokat, rosszabb esetben skizofréniát idézhet elő. Azért ez egy hangyányival több, mint az alkohol. "

Nem csak a fiatalkori és az alkohol is, mint minden egyéb olyan szer is (nyugtató...stb), ami a tudatállapotra hat. Ha már ennyire okos vagy ezt is tudnod kéne...

2010. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem okos vagyok, hanem a szakmában dolgozom ellentétben veled, aki érzelmi alapokon okoskodik.

Azért , mert te még nem találkoztál füvezettt skizoval, nem jelenti azt, hogy nincsenek. Az alkohol ezzel ellentétben nem okoz pszichotikus állapotot. Más fajta elváltozást okoz az agyban és nem rövid távon.


Még egyszer: okozhat a fű fizikai függést!

2010. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!