Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha cigizel, hány éves korodtól...

Ha cigizel, hány éves korodtól? Hogy szoktál rá? Hány éves vagy most? Mikor próbáltad ki először? Ha nem cigizel, próbáltad már? Miért nem dohányzol?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
17. születésnapom óta cigizek és jelenleg 18 és fél éves vagyok. A 17. születésnapomon buliztunk és ott dohányoztunk is, azon vettem észre magam, hogy elszívtam 2 doboz cigit, ezután elkezdtem kívánni a cigit és sajnos rá is szoktam. Életemben először 10 évesen próbáltam ki a cigit.
2021. jan. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
14 évesen kipróbáltam, bejött.Most 72 vagyok.
2021. jan. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Én 15 évesen szívtam először, 16 évesen szoktam rá, majdnem 18 évesen átszoktam elektromosra és 20 évesen teljesen leszoktam. Egyszerűen nem kívántam többé. Mindig annyit szívtam amennyit kívántam, amennyire "szükségem volt".

Hogy szoktam rá? Jó érzés cigizni, kellemes a nikotin hatása, a füst beszívása és kifújása, és magának a tűznek is van egy szedatív hatása.

Miért nem dohányzom? Mert meguntam. Most már inkább sportolok helyette (tudom hogy ez hülyén hangzik), és nagyjából ugyanúgy érzem magam.

Mindazonáltal tisztelek mindenkit aki dohányzik és kiáll magáért, hasonlóan ahhoz, aki nem dohányzik. Azt utálom egyedül amikor valaki "nedohányozzmertazkáros" vagy "hallodcigizzémálófajszbajodnemlesz"

23/F

2021. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen próbáltam, nem szoktam rá, egy-két hetente van egy nap, mikor elszívok pár szálat.


21/f

2021. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

15 évesen kipróbáltam, gimiben nem szoktam rá csak ha buli volt jött pár szál abból amit vettem. egyetemen újra elkezdődött a bulikban (most szeptember), de kezdett bedurvulni mert nem csak bulikban gyújtottam rá hanem haverokkal is az utcán vagy beszélgetés közben.. aztán most decemberre már egyedül is cigiztem. az volt az a pont ahol már erőlködtem hogy leteszem viszont nem ment. elmentem szilveszterezni és témába jött az újévi fogadalom, szóval hirtelen kimondtam hogy nekem ez az uccsó szálam és elnyomtam. aztán azóta nem dohiztam még, de bevallom nehezen megy néha.. viszont az tartja bennem az erőt hogy végig csináljam, hogy amikor elkap a sóvárgás mindig meg is ijedek hogy hova jutottam négy hónap alatt és mi lenne ha tovább cigiznék. ugyh nekem még tart a folyamat a leszokásról, de rajta vagyok.. akik hasonlóan vannak (leszokás útján) azoknak kitartást <3

19l

2021. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 16 és 9 éves korom óta dohányzok. Nem kertelek menőségből, nem is tervezek leszokni mert szerintem nem gáz dolog ez, csak a nyomik hiszik hogy undorító szokás.... A dohányosok a menők és kész, azért néznek le minket a nemdohányzók mert ők annyira pisisek hogy még rászokni se mernek ennyi... Persze káros azt tudom, de úgyis olyan szar az élet! Miért ne dobhatnám fel egy kicsit a hangulatomat a dohányzással?

Mert egy nemdohányzó soha nem lesz olyan jó társasági ember mint egy dohányos, úgyhogy már azért sem érdemes leszokni a cigiről max ha már olyan 50 éves az ember és jönnek elő az egészségügyi problémák, na akkor fogom csak letenni!!! Mert előbb nem érdemes, nem vagyok hülyeXD

2021. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Probátam. 16 évesen. 1,5 évig kocadohányos voltam majd abahagytam. Ok: undorodom tőle
2021. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!