Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van olyan ember, aki azért...

Van olyan ember, aki azért szokott le a dohányzásról, mert lusta a dohányboltig elmenni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 17. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ellenzéki vagyok. Alapvetően jó elgondoloásnak tartom, hogy dohányboltban lehessen kapni cigarettát. Nyilván nem azért szokik le valaki, mert lusta a dohányboltba elmenni, hanem mert ha valaki le akar szokni a dohányzásról, de a napi rutinjában van a közértbe menés, kenyérvásárlás, és ha a pénztárnál meglátja a cigit, akkor könnyen kisértésbe esik. Tehát a visszaesés csökkentése érdekében jó LENNE.

DE! Ehhez az kell, hogy a dohányboltok ne a hipermarketben legyenek, ne buszmegállókban, ill. olyan helyeken, ami szintén a napi rutin helye, hanem olyan helyeken, ami kiesik a legtöbb általános helyektől. Persze akkor érdemben csökkenne a bevételük a trafikosoknak is, ami nem volt a Fidesz érdeke, hiszen a trafikengedélyeket fideszeseknek osztották szét.


Mondom: ha normálisan leszabályozzák: pl. iskolák, óvodák, tömegközlekedési megállók, benzinkutak, közértek 50 méteres körzetében, üzletközpontokban nem lehetnek, mást nem árulhatnak, máris más lenne a helyzet.

2021. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem de amikor Angliában voltam vagy egy hétig egy kempingben sátraztam ahol nem volt cigi, se a környező faluban. Olyan messze volt a legközelebbi bolt, hogy nem volt érdemes elmenni érte. Amikor hazaertem úgy voltam vele, hogy ha 10 napig kibírtam akkor most leszokom.

Azóta amúgy megint cigizek de kibírtam egy jó ideig

2021. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ilye extrém esetekben valóban indok lehet a bolt távolsága a leszokashoz
2021. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Sosem adtam meg a lehetőséget arra, hogy elfogyjon a cigim olyan időszakban, mikor nem tudok elmenni venni. Már hosszú évek óta az életemben van, reflexszerűen vásárolok. Ez akkor sem változna meg, ha dohányboltok lennének nálunk (ami nettó baromság egyébként).
2021. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!