Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet ez a cigitől? (Pajzsmiri...

Lehet ez a cigitől? (Pajzsmirigy túlműködés)

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, pár hónapja derült ki hogy pajzsmirigy túlműködésem van de már valószínűleg előtte is volt egy jó ideje már. Bekerültem vele kórházba 3 napra és ott derült ki hogy ettől voltak a tüneteim.

Metothyrint szedek rá, az első 1 hétben kb. Elhatároztam hogy na most mindent megteszek hogy minnél előbb túl legyek ezen, na ez kb. Semmeddig se sikerült és egyedül annyit tudtam betartani hogy nem iszok kávét egyáltalán. De így is jobb eredményeim lettek és csökkentették a gyógyszeradagomat, pedig elég sokszor becsúszott egy kis forraltbor vagy egy kis sör vagy valami xdd

Mostanában főleg nagyon durván elengedtem magam és nem is foglalkozom vele hogy van ez, csak beveszem a gyógyszert. Kávézni még mindig nem szoktam és szinte csak vizet iszok, az étkezésem egyáltalán nem rendszeres, nagyon sokat nasizom.

Decemberben beütött egy nagy változás az életemben, költözés, a szüleim válnak, stb, az online oktatást is nehezen viselem és nagyon stresszelős kattogós típus vagyok. Úgyhogy kb. Minden nap nagyon sokat stresszeltem és kattogtam amit pont hogy elhatároztam hogy kordában kéne tartanom.

Pár napja nagyon elegem lett és vettem egy doboz cigit, tudom, hogy a lehető mindenre káros így a pajzsmirigy problémáimnak sem tesz jót, de kicsit elakartam engedni magam és elég jól bejött, sokkal kevesebbet kattogtam, sokkal lazábban álltam dolgokhoz és tényleg jólesett. Ahhoz képest hogy előtte csak párszor kipróbáltam a cigit, napi 5-6 szál simán elfogyott az első 3 napban, aztán a 4. Nap 3 szál ma meg szintén 3. Nem gondoltam hogy ennyire drasztikusan már a legelején látszanak a hatásai, ennyire gyakran nem szoktam mérni a vérnyomásom mint ahogy ma tettem, de 130-ig is felment, és ez azért nem volt jellemző mostanában. Volt hogy kicsit magasabb volt mint kellett volna, de alapból ma szörnyű napom volt és ma is sokat kattogtam idegeskedtem és gondolkodtam, szinte volt hogy pánikoltam is, szóval nem tudom megállapítani hogy ennyire a cigitől volt-e vagy alapból ilyen magas lett volna.

Nagyon nem akarok rászokni a cigire, ahogy kicsit helyre jött volna az életem abbahagytam volna. (1-4 hónapon belül) tudom, hogy nagyon nem kéne alapból sem.



2021. febr. 28. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A cigi semmire sem megoldás. Könnyen mondja az ember, hogy nem szokik ra, aztan azon kapod magad, hogy nem tudod letenni... tapasztalat. Borzalmas egy teher ez, ebben a helyzetben vagyok jelenleg.

Azt javaslom, hogy meg MOST hagyd abba, mielőtt eldurvul a helyzet. 17 éves vagy, fiatal ahhoz, h arts az egeszsegednek, főleg, h pajzsmirigy problemaid vannak.


Igen, egyebkent, lehet tole, a nikotin ilyen hatással is lehetett a szervezetedre, viszont a panikolas, stresszeles sem segített a helyzeten. Egy mérés nem mérés, a következő napokban is kezdd el meregetni, nyugalmi allapotban, de ha radjon a kattogas, akkor is érdemes, mert lehet, h ettol van...

Az a baj, hogy egy meresbol tenyleg nem lehet megmondani, ezért ne is hergeld magad. Valószínű nincs semmi baj, de azert nezegesd most egy pár napig.


A pajzsmirigy miatt amugy nem kellett pl dietetikussal beszelned? Tudom, h a tulmukodesnel pont, h vekony az ember, de azert a sok nasi igy sem tesz jót (szerintem).

Probalj meg odafigyelni az etkezesre, mozogj, a dohanyzast pedig tenyleg semmifelekeppen NEM! ajanlom!

2021. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Milyen tuneteid voltak? Írtad, h a pajzsmirigytol voltak, de azt nem, hogy ezek pontosan mik

2021. febr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyről nem fogok tudni semmit mondani, de a cigiről annyit, hogy hosszútávon öregíti a bőrt (olyan 25-30 éves korodra fogod igazán észrevenni). Ha másért nem, ezért érdemes még most letenni.
2021. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak a kórházban, hogy ne igyak kávét, az intenzív mozgást pl. Futás meg egyenesen megtiltották. Amúgy a mellkasom szúrt, de az nagyon erősen, de elvileg a szívemmel nincs baj. Más tüneteim nem voltak ami pajzsmirigyre utalt volna, mindig vékony voltam.
2021. márc. 1. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:
A cigi nem öregíti a bőrt, csak c vitamint von el a szervezetből. De nap 3000g c vitamin pótlással ellensúlyozni lehet. Mármint kevesebbel is, de jobb biztosra menni.
2021. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!