Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan sikerült leszoknod a...

Hogyan sikerült leszoknod a dohányzásról? Miért dohányoztál? Miért szoktál le, mi motivált ?

Figyelt kérdés
Szeretnék leszokni, de nagyon nehéz 5 napja nem gyújtottam rá és nagyon hiányzik. Szerintetek fokozatosan lehet leszokni vagy egyik napról a másikra. Én hetente körülbelül 2 dobozzal szívtam ritkán három. Tehát egy doboz tartott durván 2-3 napig. Én úgy szeretek leginkább dohányozni amikor magam vagyok leginkább este amikor egyedül vagyok és olyan jóérzés mintha lenne egy 15 percem csak magamra, ez lehet furcsán hangzik de nagyjából így tudom definiálni, hogy miért cigizek. Egy kicsit bennem van az is ha társaságban vagyok akkor én is gyújtsak rá, de ez nem olyan nagy dolog. Inkább egyedül nyugiba szeretek. Ti hogy szoktatok le és mit ajánlotok ?

2021. márc. 3. 15:38
A kérdező szavazást indított:
Nem szoktam le és nem is akarok
Nem szoktam le, mert nem tudok
Nagyjából leszoktam, de néha rágyújtok
Leszoktam, de hiányzik
Leszoktam és nagyon jó döntés volt, nem is hiányzik
Nem szoktam rá eleve
Nem próbáltam ki sose
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Április óta nem gyújtottam rá. Azért cigiztem, mert szerettem. Időnként még eszembejut. Jól esett kinn állni esténként, reggelenként a levegőn, volt egy hangulata. Megszakítani picit vele a munka monotonitását. Aztán egyik nap mikor kinn álltam a ház előtt jött egy "ez mennyire undorító" dolog amúgy. Omlott mellettem a vakolat, szembe a néni pisiltette a kutyáját én eg szívom ezt a vackot, amire egy rakat pénzt költök ahelyett, hogy inkább az egészségemmel törödnék, utána meg csodálkozok, hogy olyan lepukkadt vagyok, mint a környék meg nincs pénzem. Szóval eldöntöttem, hogy inkább eljárok futni és egészséges leszek, abba meg nem fér bele a cigi. Azóta nem gyújtottam rá. Nem vettem új dobozzal, nem pótoltam nikotin rágóval semmi. Egyszerűen letettem. Naponta kb 8-10 szálat szívtam el. Mivel nincsenek nagy bulik nem is ittam azóa csak szilveszterkor picit nem is nagyon kísért a dolog. valahogy így történt.
2021. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 6 éve hagytam abba. Eleinte nagyon nehéz volt megállni, hogy ne gyújtsak rá, de sikerült leszoknom, hetente csökkentettem a mennyiséget, és kb fél év alatt levittem a szintet, és csak tényleg ritkán gyújtottam rá. Sajnos muszály volt leszoknom, mert 1.5 óránként rágyújtottam, sőt, ha éjszaka felkeltem, akkor is. A munkahelyen volt olyan, hogy szünetben egymás után 3 szálat is elszívtam. És ez ment 6 évig. De végül észbe kaptam, és sikerült leszoknom, nem is hiányzik :)
2021. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg le akarsz szokni:


[link]

2021. márc. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Iszonyú nehezen!!!! Először csak az első reggeli dohányzást húztam, mindig fél órával, órával tovább. Minden időközt, időtávot növeltem két dohányzás között (csökkentettem a napi elszívott szálakat). Végül kibírtam, hogy 1 napig nem gyújtok rá, másnap már muszáj volt egy szálat elszívnom, majd megint kibírtam, hogy 1-2 napig nem gyújtok rá stb... na ezzel kínlódtam egy darabig, mert brutális elvonási tüneteim voltak, állandóan ez járt a fejemben. 3 hónapja teljesen tiszta vagyok, a pszichés elvonási tünetek is megszűntek. :)

Nagyon nagy akaraterő kell hozzá!! Engem az motivált, hogy babát várok, és nem árthatok neki a saját önzőségemmel. Akkor szívtam csak bele a cigibe, amikor olyan elvonási tünetem volt, hogy megfeszült a testemen az összes izmom és attól féltem, hogy ez a megfeszülés árt neki.

Szerettem dohányozni, de sokkal jobb így most. Érzem az illatokat, nem büdös a bőröm, a hajam, illatosak a ruháim. Egyre nehezebben tolerálom a környezetemben dohányzók "szagát".

2021. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!