Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Ti hogy oldjátok...

Dohányosok! Ti hogy oldjátok meg a dohányzást, ha közterületen maszkot kell viselni?

Figyelt kérdés

Eddig az én városomban sosem volt kötelező a maszkviselés közterületen, ám mint tudjuk, holnaptól ez mindenhol változik.

Eddig csak a ház előtt volt lehetőségem dohányozni. Társasházban élek, de sajnos nincs erkélyem, bent a lakásban pedig abszolút nem szabad dohányozni, a főbérlő nem tűri el. Így kénytelen vagyok lemenni az utcára.

Ti, akik már benne vagytok ebben a helyzetben, hogy szoktátok megoldani? Mennyire veszik szigorúan, ha elszív az ember egy szál cigarettát az utcán?



2021. márc. 8. 01:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
Dohányzásról alatt le lehet húzni a maszkot
2021. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
amíg cigizek, letolom a maszkot az államra, meg távolabb állok mindenkitől, bár ezt alapvetően megtettem mindig, ha cigiztem
2021. márc. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a kutyát se érdekli ha az ajto előtt, mellett cigizik valaki
2021. márc. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Nem fognak megbüntetni, ha arra az időre leveszed a maszkot. Azt csinálom, hogy mindig megtartom a kb. 5 méter távolságot, mondjuk ezt ezelőtt is megtettem, de nálunk a kerületben sokan dohányoznak maszk nélkül az utcán menet közben, itt nem annyira tűnik fel.
2021. márc. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

1 és 5

Ez törvénybe van foglalva,vagy szabályzatba van egy pontban?

Én mindig csak nézek,hogy jajj rendőr,maszkot fel...a cigi meg ott ég a kezembe.

2021. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Ez esetben nincs lehetőséged a dohányzásra. Ez nem egy olyan létfontosságú dolog, hogy kivételt képezzen a maszkivelési kötelezettség alól.
2021. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 krwkco ***** válasza:
17%

#5

"Ez törvénybe van foglalva,vagy szabályzatba van egy pontban?"


Sehol sincs rendeletben, vagy törvényben, hogy a dohányzás felmentést jelent a maszkviselés alól.


A tökéletes megoldás: egy szelepes maszkon kell csinálni egy kis lyukat és oda beapplikálni egy szipkát. Abba mehet a cigi. Nem is kell, hogy a szipka vége a szájba érjen, lehet az orron keresztül is szívni a füstöt. Ha éppen nem dohányzol, tegyél a szipkába egy kis dugót.


Szívélyes üdvözlettel

krwkco a mekkmester :-)

2021. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
92%
Valóban nem ad a dohányzás felmentést a maszkviselés alól, de én abból indulok ki, hogy a maszkviselésnek mi a lényege. Ha 5-10 méteres körzetedben nincs senki és bagózol, nincs rajtad a maszk, azzal senkit sem fogsz megfertőzni és téged sem fognak. Persze ettől még rádszólhat a rendőr, hogy hordd a maszkot,illetve ha olyan akkor meg is büntethet.
2021. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

6os 7es

szerintetek inni sem lehet meg kifújni az orrodat sem, ugye? sőt, ha vérzik az orrod, akkor is hagyd fenn a maszkot (nekem spec. elég gyakran vérzik) meg nem ehetsz meg egy pogácsát vagy csokit sem, és ájulj el inkább, ha leesik a vércukrod, ugye?:D

leveheted a maszkot, ha cigizel, nyilván nem írják rendeletbe, mint ahogy a fentebbieket sem, mert nagyjából 3 percről beszélgetünk minden esetben...

mi lenne ha azoknak szívnátok a vérét, akiknek az orruk állandóan kinn kandikál?

őszintén kétlem, hogy bárki életét veszélyeztetjük azzal, hogy elszívunk egy cigit úgy, hogy a 5-10 méteres körzetben egy darab ember sincs

egyébként is normálisék mindig ügyelnek rá, hogy ne legyen senki a közelben, ha cigiznek, mert bunkóság füsttel beteríteni valakit

2021. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
9esnek teljesen igaza van!
2021. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!