Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha mindennap azt kívánom...

Ha mindennap azt kívánom magamban, hogy felnőttként rászokhassak a cigire mert már így nemdohányzóként is imádom a dohányzás hangulatát ahogy látok mást füstölni, akkor rá is fogok szokni ha lesz rá pénzem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük nem.

Nem tudom hány éves vagy,de nincs messze az az idő,amikor egy doboz cigi árából egy hétig eszel.

Nem éri meg rászokni, sem anyagilag, egészségügyileg, és még szokásnak sem jó .

(Mondom ezt így dohányosként.)

De persze csak akkor lehet rászokni,ha akar az ember.

2021. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 azért ezzel vitatkoznék, egy napra talán elég amit cigire költök, mivel nem csak az drágul, de lehet te többet szívsz mint én.
2021. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Igaz, ez relatív ,ki mennyit, milyet, de éppen most egy általános dobozra gondoltam .

És ha megnézzük az utóbbi 10 év árnövekedését, adóját pl egy kenyérhez viszonyítva , azért jóval drasztikusabb.

2021. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van.
2021. jún. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos.
2021. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen.


Ugyenebben voltam én is 14-15 éves korom körül, a családban sokan cigiznek (apám is rendszeresen szívott a lakásban, kocsiban, stb) és tetszett a dolog, furcsa módon szerettem a füst illatát, meg szerintem passzív dohányosként már akkor kialakult bennem valamiféle függőség, amikor még ki se próbáltam, és amikor először rászántam magam, az első slukkot leszámítva (ami fura volt) élveztem, és akkor tudatosan eldöntöttem, hogy cigizni fogok. Azzal az egy dologgal nem számoltam, hogy milyen a függőség, azt hittem, a felnőttek is csak azért cigiznek, mert jólesik nekik, nem tudtam elhinni, hogy valaki úgy rágyújt, hogy igazából nem is akar - én úgy voltam vele, hogy majd abbahagyom pár év után, ha már nem esik jól vagy megunom, de az a helyzet, hogy ma, 20 évvel később is nagyon sokszor jólesik.

2021. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!