Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Apum nem hajlandó leszokni a...

Apum nem hajlandó leszokni a cigarettáról, pedig köhög tőle nap mint nap. Az IQOS megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Ígyis-úgyis tőlem kér pénzt a cigarettára, nem lenne egészségesebb ha vennék neki egy IQOS-t meg mellé x adag heetset és azt szívná?

Nem sajnálom tőle a pénzt, szerencsére vagyok is olyan helyzetben, hogy kérhessen tőlem, de bármire szívesebben adok csak cigit ne vegyen.

Évtizedek óta dohányzik, megoldás lehetne ez most? Kevésbé terhelné meg a szervezetét?



2021. júl. 31. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Van akinek beválik, van akinek nem.
2021. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hevítéses eljárás miatt, az élettani hatásai sokkal jobbak, mint a rendes cigarettáé.

Valóban kevésbé terheli meg a szervezetet, de nagyon sokan rosszabbnak tartják, mint a rendes cigarettát, és egy idő után, újra a rendeset szívják.

Ha meg tudod vele beszélni, hogy ezt azért szeretnéd mert..., és ő egyet ért vele, akkor érdemes lehet befektetni rá.

2021. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ne adj neki pénzt .
2021. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy az én napi köhögésem szinte egyik napról a másikra abbamaradt, miután cigiről iqosra váltottam. Nem sípol a tüdőm, nem köhögök, nem rángat a fulladás, tudok szép nagy levegőket venni, és még cigiszagú sem vagyok. Ezek mind olyan dolgok, amik miatt azt mondom, hogy többet nem fogok cigizni, habár emellett valamiért egészen rossz ízűvé vált a rendes cigi, így nem is tudnék visszaszokni.


Viszont nagyon fontos "megtanulni" a vele való együttélést, mert nemcsak az íz, de az élmény és a szájjal, kézzel való kapcsolata is egészen eltér a cigitől, így ha valaki ezekről nem tud lemondani, nagyon nehéz lesz átszokni. Ráadásul az erősség miatt hajlamos az ember többet szívni belőle, a nikotinbevitel viszont nem tér el a cigitől. Szóval megfontolandó.


Jó esetben megtanul vele együtt élni, megérti (de legfőképp megérzi), hogy jobb neki, és be fog válni az iqos, rossz esetben pedig (ha jól emlékszem) két héten belül visszaviszed és visszakapod a készülék árát. Vesztenivaló nincs.

2021. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!