Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szivarkát tényleg nem...

A szivarkát tényleg nem szabad letüdőzni?

Figyelt kérdés

Pall Mall erdei gyümölcsös pattintós lett a kedvencem minden "cigi" közül és mindig letüdőzöm (nem mindegyik slukkot), ami azért problémás, mert állítólag nagyon nem kéne. A rendes cigit nem tüdőzöm le.

Nem vagyok fiatal, régóta dohányzom, de eddig csak rendes cigit szívtam.



2021. szept. 5. 19:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

köszönöm.

és hogyhogy szivarkában még engedett az ízesítés de cigiben nem? pedig a szivarka jóval olcsóbb? hogy van ez? :D

2021. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi CXXXIV. törvény [link]


"2020. május 20. napját követő ízesítési tilalom – a 12/2020 Közleményben foglaltak alapján – a cigaretta és cigarettadohány termékeken kívül, az elektronikus cigarettákra, az utántöltő flakonokra és a dohányzást imitáló elektronikus eszközökre vonatkozik, ugyanakkor meglátásunk szerint a tilalom nem érinti az alábbiakban felsorolt termékeket és így ezek továbbra is forgalmazhatóak:


a cigarettától és cigarettadohánytól eltérő azon dohánytermékek, melyek ízesítést tartalmaznak, ideértve ezek mentolos változatát is:


- az ízesített szivar, szivarka,

- az ízesített vízipipadohány, pipadohány,

- az ízesített új dohánytermék kategória (hevített dohánytermékek, mint például a mentolos HEETS-ek),

- az ízesített rágódohány, tüsszentésre szolgáló dohány;

- a nikotinmentes utántöltő flakonok, amelyek ízesítést tartalmaznak, ideértve ezek mentolos változatát is;

- dohányzást helyettesítő nikotintartalmú termékek, melyek ízesítést tartalmaznak."

2021. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12.jó még mindig nem lettem okosabb :D
2021. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2012. évi CXXXIV. törvény a fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről - az ízesített dohánytermékek betiltásával akarják megvédeni a fiatalkorúakat a dohányzás ártalmaitól. A magyaroszági szivarkák legfőbb gyártója a hódmezővásárhelyi Continental Dohányipari Csoport... (a többinek meg nézz utána :)
2021. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


12

Elképzelem, ezen mennyit szenvedtek, míg ezt összehozták. :)


"dohányzást helyettesítő nikotintartalmú termékek, melyek ízesítést tartalmaznak" - Ez mi?


Aki kérdez az ízesített szivarkáról:

Ízesített szivarka van kétféle, a kérdésben említett meg a Marlboro mentolos.

{Heets-ből van a Sienna Caps, ami mentolos.}

Ezek {mind} pattintósak.

2021. szept. 5. 21:23
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ízesített szivarka van kétféle, a kérdésben említett meg a Marlboro mentolos."


Meg van még többek között többféle ízesítéssel

- Ász

- Cafe cream

- Clubmaster

- Diamond Extra

- Djarum

- Essenze

- Handelsgold

- Meharis

- Momentos

- Moods

- Neos

- Panter

- Villiger

5-10-12-17-20 szálas szivarka is. :)

2021. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, én csak a pattintósokat soroltam fel.


A Djarum sztem nem túl jó. Szegfűszegeset vettem, serceg, mint az istennyila. :) (Többféle van, talán mindegyik szegfűszeges, erre még nem jöttem rá.)


Moods-ot tegnap vettem, bazi drága. 5 szál 700 forint körül volt. (Azt hittem, 10 szál ennyi.)

2021. szept. 6. 10:03
 18/22 anonim ***** válasza:
Djarumból van 4 (10 szálas), Moodsból meg vagy 10 (különféle kiszerelésekben) féle.
2021. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18

Igen, köszi, van többféle.

2021. szept. 6. 11:49
 20/22 A kérdező kommentje:
Csak azt hittem, h a Djarum-ból mindegyik szegfűszeges alapértelmezetten, mert a honlapjukon mintha ezt olvastam volna.
2021. szept. 6. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!