Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki kifejezetten egészséges...

Aki kifejezetten egészséges életmódot él (vegán, gluténmentes, jóga, rostos gyümölcslé, stb.) az miért dohányzik mellette? Nem képmutatás kicsit?

Figyelt kérdés
Főleg 30 körüli női ismerőseim között van ez, annyira figyelnek az egészségükre, "épp testben épp lélek" meg hasonló mentalitással nagyon megválogatják az étkezést, meg ilyen mindenféle pilates, és hasonló órákra járnak... közben meg napi 1 doboz cigi (vagy több) simán elmegy - ez a kettő mégis hogy fér össze?
2021. szept. 12. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Én is őket hívom képmutatóknak. Kérdezd meg tőlük, hogy talán a cigi egészséges, azért szívják? A rostos gyümölcslevek pedig közel sem egészségesek, mert tele vannak mesterséges színezőkkel, cukrokkal, és nem hiszem, hogy kb 600 Ft-ból kicsavar valaki 1 liter narancslevet (600 Ft a nagyon márkás gyümölcslékre gondoltam)
2021. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

A vegán es a gluténmentes az messze van az egeszségestől.

Meg amugy a gyümölcslé is ;)

Ezek a képmutató emberek.

2021. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Sem a vegán sem a gluténmentes táplálkozás nem egészséges. Maximum divatosak. A rostos gyümölcslevek tele vannak cukorral, szintén egészségtelenek.
2021. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

AZ egy nagy tévedés ha valaki így él és azt hiszi hogy az az egészséges .

AZ egészséges életmódhoz hozzá tartozik a vegyes táplálkozás.

Meg azt is bebizonyították már hogy aki eszik disznóhúst , zsírt sokall erősebb a szervezete mint aki ilyen szarokat, divatos hülyeségeket eszik.

Észre se veszik az emberek hogy a reklám mennyire beléjük ívódik és mennek utána.

2021. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

"Meg azt is bebizonyították már hogy aki eszik disznóhúst , zsírt sokall erősebb a szervezete mint aki ilyen szarokat, divatos hülyeségeket eszik."

Igen? Mégis kit bizonyították ezt be? Forrás? Amúgy tisztában vagy vele mit eszik egy vegán? Milyen szarokra gondolsz? A banánra? A csicseriborsóra? Esetleg a kukoricára?


A vegán étrend önmagában nem egészséges, csak ha jól csinálja az ember. A sültkrumpli és az oreo is vegán, mégsem egészségesek. A gluténmentes étkezés sem egészségesebb, ha valaki nem glutén érzékeny. A gyümölcs levek meg pláne nem, nulla rost, rengeteg cukor és adalék. Nyilván a kólánál kevésbé egészségtelenek, de ettől még nem lesznek egészségesek.

2021. szept. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
a veganizmus egy allatjogi mozgalom, semmi koze az egeszseghez :) egy vegan nyugodtan dohanyozhat addig amig allatokon nem tesztelt dohanyt fogyaszt
2021. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Birom, hogy azok az emberek mondjak, hogy a vegan eletmod nem egeszseges, akik literalisan holttesteket esznek. De egyebkent tenyleg, az ilyenek azok, akik a gyerekuket hamburgerrel, chipsszel, es gumicukorral etetik altalaban. De ha valaki novenyi etrendet folytat, es mondjuk teljesen jol csinalja, odafigyel, hogy mibol mennyit eszik, es bevigyen minden szukseges tapanyagot, majd haromevente egyszer megbetegedik, es ramondjak, hogy “latod, a vegansag miatt betegedtel meg”. Rohej…
2021. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

#7: Azt tudod ugye, hogy a levágott széttepett növény már nem él...

Szerintem állj át fényevesre

2021. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Ém egy ideje vegán vagyok, pontosabban teljes értékű növényi étrenden vagyok. Aki szerint nem egészséges, csinálja utánam :) rengeteg táplálkozástudományi cikkolvasás előzte meg nálam az elkezdését (a szakmámtól amúgy sem áll távol a kutatási eredmények begyűjtése és összegzése), és a makro- és mikronutriensekre való figyelés mellett kezdtem összeállítani az ézrendem. Sokkal de sokkal változatosabban eszem így, sokkal több alapanyagot használva. Ég és föld a különbség a korábbi énemhez képest testileg-lelkileg. Pedig korábban is heti 5x sportoltam, nagyon tisztán étkeztem, de sok állati peoteint fogyasztottam. Most ugyanúgy meg van heti 10-12 óra edzes, és egyáltalán nem érzem gyengének magam, nem fejlődtem vissza. Korábban cigiztem is, azt valahogy automatikusan letettem, ahogy átálltam erre az étrendre. Nem kellene nyilatkozni erről a témáról úgy, hogy nem tájékozódaz alaposan az elmúlt 5-10 év ezzel kapcsolatos kutatásairól :) és itt nem a femina.hu-ra meg orogora gondolok.
2021. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
9-es választ miért kellett lepontozni? Mi rosszat írt?
2021. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!