Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen külömbségat tapasztalta...

Milyen külömbségat tapasztaltatok mikor cigarettáról áttértetek pipára?

Figyelt kérdés
fapipára gondolok

2021. szept. 13. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevesebbszer gyújtok rá. Ráadásul szerintem olcsóbb is, hiszen 1 doboz cigit elszívok egy nap(1700 Ft kb), 1 csomag pipadohány(3000 Ft kb, 40g), és egy csomag kb 5 napig tart ki.
2021. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A pipa sokkal tisztább.

Oké, hogy sokat kell pucolni, meg a szipkát gyakran alaposan kimosni, de pontosan ezen gondolkoztam el, hogy az a sok undi kosz, amit kimosok, az a cigaretta esetében hol van?


De elég csak azt megnézni, hogy a cigi füstje büdös, kátrányos és sötétszürke; a pipa füstje kékesfehér és konkrétan olyan kellemes illatú, hogy utánam fordulnak az emberek, és szipákolnak a levegőbe, hogy mi ez, ők is akarnak. :D


Én a cigitől különben is öklendezek, és köhögőrohamot kapok. Szerintem teljesen élvezhetetlen. Nem értem, mit szeretnek benne.


Hogy olcsóbb-e az persze relatív. Ha cigiznék (vagy mert élvezném, vagy mert ennyire rá lennék szokva a nikotinra) akkor egy doboz cigi normális mennyiség lenne. Egy csomag dohány tényleg majdnem egy hétig kitart, de persze kell hozzá külön filter is, meg először magát a pipát is meg kell venni, aztán karbantartani, tisztítani... Ha nem lenne meg a pipázás hangulata, szertartása, akkor azt is lehetne mondani, hogy több vele a plusz munka, macerásabb. De így is megéri a minőségi élményért.


Azt mondanám, hogy ha a pipa egy jó konyak, akkor a cigi a kannás bor.

2021. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Te használsz filtert? Amikor elkezdtem filter nélkül kezdtem, majd egy ismerősöm kiokított: "HáT dE kElL a FiLtEr BeLe". Kipróbáltam filterrel is, de nem jött be, szerintem több íz, jön ki belőle így. Abban egyetértek, hogy minőségibb dohányból van, és nincs benne annyi mesterséges szar mint a cigarettában. Viszont nem tudom, hogy mi lenne ha a cigarettát is ilyen minőségű dohányból készítenék, mindenféle mesterséges szar nélkül. Még egy plusz pont a pipa mellett szól, nincs utána szemét, úgy értem, hogy a hamut kell csak belőle eltávolítani, és ennyi.
2021. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Néha elfelejtek filtert tenni bele, és csak meglepődök, mennyivel ütősebb mint szokott :D

De többnyire jobban féltem a torkomat annál, úgyhogy igen, inkább a filter.


Ha már számolgatunk, felsorolhattam volna járulékos költségnek, hogy rendes gyújtóval, gyufával bajos meggyújtani, a vihargyújtó meg gyorsabban fogy, szóval szerintem legalább ötször többe kerül az is.

2021. szept. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

folyt.:

A cigarettát a tömeggyártásra találták ki, és az mindig a minőség rovására megy. Pont az a lényeg hogy a sok sza rt is el tudják benne adni, tesznek hozzá még egészségtelenebb adalékanyagokat oszt jóvanazúgy.


Gondolom, a javát adják el pipába, de a maradékot se fogják kidobni, amíg van aki megveszi, az is pénz.

2021. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kettes találó volt.
2021. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok újra,

A válaszom után valaki kérdezte, hogy milyen dohányt használok. Valahol elveszhetett a privik között, és nem tudom, hogy az eredeti kérdező volt-e, de talán jó lesz ide is a válasz.


Amikor elkezdtem pipázni, vettem egy olcsó, könnyű pipát, és 8-10 féle dohányt. Az első pipámat direkt csak kísérletezni vettem. A pipát kímélően szívni is itt tanultam meg, mire szegénynek kiégettem a kürtőjét... na mindegy, ő lett az áldozat, a szipkája még megvan tartaléknak. :D

Szóval különféle dohányokat megkóstoltam vele, és figyeltem, melyik ízlik a legjobban. Aztán ezután vettem egy komolyabb, végleges pipát. A pipa meghálálja, ha ragaszkodunk egy konkrét fajtához, átveszi annak az aromáját, nem keveredik. Tehát csak ekkor, a "rendes pipámhoz", de elkezdtem következetesen azt az egy félét szívni, ami NEKEM a legjobban ízlett.

Csak ezt tudom ajánlani neked is. Ne rám hallgass, hanem te magad érezz rá, melyiket fogod szeretni. Úgyhogy teljesen irreleváns, ha azt válaszolom, hogy sötétbarna csomagos Óbester Cavendish, :D mert amit te szívsz, azt te válasszad magadnak. :)

2021. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!