Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rendszeresen dohányzók! Ti...

Rendszeresen dohányzók! Ti tapasztaltatok bármiféle egészségügyi problémát azóta amióta dohányoztok?

Figyelt kérdés
Én is elkezdtem dohányozni kb.4 hónapja.Az elején napi 1-2 szívtam el,március-április környékén napi 3-4 volt az átlag,az elmúlt két hónapban az átlag olyan napi 6 szál lehetett.Bár előfordul néhanapján a 8-10 is.Na szóval,lényeg a lényeg.Egy 2 hónapja érzékelem azt,hogy nagyon izzadok.Jobban,mint előtte.Amikor futok 4-5 perc után kegyetlenül folyik rólam a víz,mintha leöntöttek volna úgy,és sokáig el sem áll.Vagy mikor reggel felkelek,vagy igazából bármilyen alvás után kb. Emellett biciklizés közben nagyon.Haverom rendelkezik súlyfelesleggel,jóval ducibb nálam,nem dohányzik.Én sportolok rendszeresen,ő nem.Mégis jobban bírja a biciklizést,ezt úgy értem ő nem izzad le annyira.Nálam ez az izzadás eddig az egyetlen tünet,meg hogy nehezebben futok.Ti tapasztaltatok már ilyet?Nálatok milyen tünetek vannak,már ha vannak?Lehet tenni az izzadás ellen valamit?18/F

2019. jún. 26. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne, ha szimplán nem dohányoznál?
2019. jún. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve szoktam le. Míg dohányoztam, nem tűnt fel, csak miután leszoktam, hogy

-rossz volt az emésztésem

-indokolatlanul fájdalmas volt a menstruációm

- krákogtam

-légszomjam volt, ha pl sok lépcsőt kellett megmászni, vagy futni kellett a busz után

-rossz volt a bőröm

-többet voltam fáradt.


Mivel ezek az évek alatt fokozatosan jöttek be az életembe, és mindig volt mire fogni a cigin kívül, nem tudtam, hogy mind a cigi eredménye. Mikor letettem a cigit, szinte varázsütésre (pár hónap alatt) javultak a fenti állapotok.

Egy hét múlva lesz az első évfordulója annak, hogy nem dohányzom, és sokkal jobban érzem magam, mint előtte. Míg dohányos vagy, az a csökkent életminőség tűnik normálisnak, és természetesnek. Pl én megmagyaráztam magamnak, hogy én ilyen lusta vagyok, hogy meló után henyélek. Fenéket, mióta letettem a cigit, alig várom, hogy kibicajozzak az erdőbe, sokkal aktívabb vagyok.

Kevesebb gyógyszert is szedek, ritkán vagyok beteg (az egy év alatt egyszer voltm, míg eddig 3-4 alkalom volt az átlagos).


Én azt javaslom, hogy ne folytasd a cigit, pláne hogy máris rossz hatása van, de nagyon lerontja az életminőséged. És észre sem veszed. Nem éri meg.

2019. jún. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Párom letette, de neki is csak pozitív változások voltak.

- nem krákogott,

- érezte az ízeket, illatokat

- sokkal aktívabb lett

- több pénze maradt

- kitisztult a tüdeje, sokkal szabadabban vette a levegőt

2019. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" elkezdtem dohányozni ... 2 hónapja érzékelem azt,hogy nagyon izzadok. ... Lehet tenni az izzadás ellen valamit?"


Tádááámmm: le lehet tenni a cigit.

A kanálban a mélyedés tipikus esete...

2020. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy izzadsz, valószínűleg így méregtelenít a szervezeted, tudja az hogy mi a jó neki.
2021. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!