Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A füves cigi is kábítószer?

A füves cigi is kábítószer?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 06:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem sutobe hanem sutibe
2021. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

[link]



Akinek kutatás link kell megnézi, 2 perc google keresés ;)

2021. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

Jo de nem tudom mennyire tunt fel de itt nincsenek hivatkozasok azokra a korkepekre amikre osszehazudgal az a kokler aki ezt megirta.


Ismerem a googlet es tudom hol kell kutatasokat olvasni a temaban. Rengeteget olvastam ezekrol. Azt pl tudod, hogy itthon van ketamin terapia? Es tor felfele az mdma, lsd, gomba, dmt is?

Ez a jovo, a begyoposodott nezetek meg mar mennek a kukaba.

2021. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
23%

Voltál már be LSD-zve?


[link]



"Ez a jövő"


Milyen jövő? Milyen haszna van az embereknek ha be vannak drogozva? Azonkívül, hogy költik a pénzt feleslegesen, vagy esetenként otthagyják a gyereket a tűző napon a kocsiban, meg egyéb nyalánkságok.


[link]

2021. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
Hivatalosan nem tudom minek számít.Mi egymást közt nem számítjuk annak.A "durvábbak" pl.eki,spuri,kokain drogok,a moki meg csak moki.
2021. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

14-es:


Ne mossuk össze a bazári utcai drogokat a régóta használatos terápiás szerekkel. (2.linked)



1. linked:


Egy olyan drogról van szó, mely az érzékletek megváltoztatását, nagyobb mennyiségben pedig hallucinációt okoz. A hallucináció a képzelgés egy fajtája, amiről azonban a személy nem úgy tudja, hogy képzelgés, és valóságnak hiszi. Azt LSD-t fogyasztó számára valóságos és jelen lévő képeket lát és hangokat hall és úgy érzékeli a környezetét, hogy az mind ott és akkor jelen van, amikor ő a szer hatása alatt mindezt hallucinálja. "


Ez így konkrétan egy nagy hazugság. Az első kérdésedre válaszolva lsd-ztem már igen. Több pszichodelikus szert használtam már. LSD-t használva annyi történik, hogy az érzékszerveid sokkal de sokkal élesebbek lesznek. Jobban hallasz, jobban látsz. Illetve kitágul a tudatod. Pont ez a terápiás haszna. Mentális problémákkal rendelkező emberek (depresszió, szorongás stb) előtudják hozni a tudattalanból a traumatikus élményeket amelyeket évekkel ezelőtt elnyomtak magukban.

Amúgy teljesen tudatában vagyok mindennek és nem látok felakasztott embereket és sárkányokat. Ha tegyük fel meg is jelenne egy árny a falon akkor tudnám, hogy ez halucináció. A pszichoterápia egyik módszere a szimbolumterápia, az lsdvel remekül felhozhatod ezeket. A jung féle archetipusokat és kollektiv tudattalant is megtapasztalhatod.

Én pl egy fóbiámat gyöztem le vele mert elfogadtam egy fóbiás gondolatot trip közben..hogy hé ez nem is olyan rossz.


Ha van netflix előfizetésed akkor van pár dmt doku is..ahol emberek nyilatkoznak arról, hogy egyetlen egy dmt trip elég volt ahhoz, hogy újra motivált legyen az élethez és kijutottak a súlyos depresszióból (család elvesztése--autóbaleset), ptsd (katona) stb. Rengeteg nyugati látogatja meg a dél amerikai retreat centereket. Ezt úgy képzeld el, hogy az erdőben egy nagy épület ahol jogáznak, meditálnak és felkészitenek az ayahuasca utazásra ami sokat tud adni az embernek.


Én nem azt mondom, hogy enélkül valaki nem lehet boldog..de teljesen máshogy tudja látni utána a világot és megtapasztalja milyen ha az egód eltünik egy pillanatra. A különböző szerzetesek épp ezt gyakorolják. Meditációs úton érik el ugyan ezt.

Erről van amúgy egy nagyon jó cikk:


[link]


de amúgy ha pl érdekel a téma akkor: [link]


de linkelhetném ezt is:


[link]


frecska ede pszichiáter, egyetemi docens és a debreceni pszichiátria vezető beosztásában lévő személy.


Érdekes témakör amúgy.:)

2021. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

10: nyugodtan keress róla kutatásokat, vagy kérdezz meg róla szakembert hogy HOSSZÚ TÁVON milyen hatásai vannak. Volt szerencsém végignézni ahogy egy ismerősöm függővé vált és agyilag lepusztult tőla,mert minden egyes nap szívta, nem is keveset belőle. Pedig ez "csak" füves cigi. :) Szóval ne akarjuk már összehasonlítani,hogy valaki minden nap szétszívja az agyát es azt hogy valaki 2 kávét iszik naponta.

Nem mondtam,hogy pár cigitől mindenféle bajod lesz, itt a rendszerességen és a mennyiségen van a hangsúly.

2021. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Jol irtad. A rendszeresseg es a mennyiseg a lenyeg. Aki mindennap fuvezik az megerdemli a sorsat.


Aki hetente 1x v par havi 1x elsziv egy fuvet annak semmi baja nem lesz.


Egyel mindennap csak brokkolit semmi mast es megnezzuk mennyi ido kell a hianyallapothoz ahhoz, hogy szervi problemas legyen. azutan majd mehet a brokkoli elleni propaganda, hogy milyen egeszsegtelen.

2021. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. De attól még drog.

Teljesen emberfüggő az is,ki hogyan reagál rá. Abból a heti/havi 1-2ből sok esetben lesz mindennapi fogyasztás, ez benne a legveszélyesebb....

2021. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

Ez az egyen felelossege aminek a szernek semmi koze. A funel addiktivabb a veny elkuli fejfajas csillapotok, orrpsrek, kave, alkohol es tarsai..foglalkozzunk inkabb ezekkel.


Kollektiv buntetes nem igazsagos par ember miatt. Rengetegen hasznaljak felelossegteljesen. En pl probaltam mar gombat, lsdt is stb. Sose kattantam ra pedig az elmegy amit adott az felfoghtatlan.


Ez a veszely dolog pedig tul van dramatizalva. Dogmatikus gondolkodas. Ezert irtam feljebb, hogy ennek mar lassan vege es jonnek fel ujra a rekreacios szerek.

2021. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!