Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ezt itt találtam gyakorin....

Ezt itt találtam gyakorin. Tényleg így követeli a szervezetetek a cigit? Nem kívánja, hanem követeli?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__415939-a.. ez a link.

a 6-os válasz az alábbi.


Ne várd meg amíg rájönnek. Sőt, else mond nekik! ne cigizz! neked is elmondom, nagyon veszélyes a cigaretta, 1 halom kábítószernél is veszélyesebb (amfetamin, marihuana, etc...) pont azért, mert a nikotin függőség brutális. Ne akard megtapasztalni milyen, amikor hiába szeretnéd hanyagolni, a tested KÖVETELI, érted? Nem kívánja, ez nagyon rossz szó rá. KÖVETELI TŐLED. Ideges leszel ha nem cigizel, rosszul leszel tőle. Feszült, szétszórt, figyelmetlen leszel, nagyon kellemetlen heteket okozhat. És ez elkerülhetetlen, mert ha nem szoksz le, akkor kinyír, szinte garantáltan. hosszan, szenvedősen. És drága. Büdös leszel tőle, undorító. Én tudom, énis dohányzom. És hidd el, megbántam, ezért kérlek addig cselekedj, amíg nem késő. Most még letudsz könnyen jönni róla, még nem szokott hozzá a szervezeted olyan durván.



2021. nov. 25. 13:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy veszélyesebb lenne a cigi a kábítószereknél?
2021. nov. 25. 13:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mint intravénás drogfüggő azt mondanám annyira nem vészes mint pl a heroin. Viszont ja sunyi, és erős függőséget tud okozni. Ráadásul bárhol elérhető. Akinek megtetszik, az hiába is hagyja abba hetekig-hónapokig, mert jön egy részeg este, és simán visszaeshet.

A nikotin függőség inkább mentális, de az első 2 hét elvonásban lehetnek fizikai tünetek is.

Aki írta a választ egy kissé túlzott. Bár a fűnél simán nagyobb függőséget is okozhat egyeseknél, azért az amfetamin kemény (főleg ha úgy lövik). Minden esetre a függőségeket így nem lehet (max általánosan) összehasonlítani. Emberfüggő is hogy kinél melyik szer milyen függőséget okoz.

Azért nem árt vigyázni a dohánnyal is :)

2021. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez a "követelés" meg azért túlzás. A heroint meg a hebált azt követeli a szervezet, mert az ember semmit nem tud csinálni (max berókázni) napokig - ha elvonása van. Ilyen azért a dohánykánál nincs.
2021. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

De van a wikipénián egy jó kis kép, ami általánosságban igaz, ha az addiktív potenciált nézzük:


[link]


[link]

2021. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
90%
A cigi is kábítószer! És igen veszélyesebb sok illegális szernél. Elég megnézni egy statisztikát hogy hányan halnak meg dohányzással összefüggésbe hozható tüdőráktól.
2021. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem, hogy inkább pszichésen függök jobban a cigitől. Van, hogy nem gyújtok rá pár napig (felnőtt vagyok, külön élek, de ha anyuékhoz megyek, mert anyu utálja a füstjét és a szagát is). Amikor beteg vagyok, akkor is elmúlik akár egy hét is nélküle. Idegesebb vagyok, de fájdalom, őrült reszketés, folyamatos vágyódás nincs. Néha jut eszembe, hogy rágyújtanék. Mióta papír árban dolgozom, ott a műszakban nem is lehet, de nincs gond. A gondom a KOFFEIN. Az pusztít, ha nem iszom, ha egyszer kimarad, őrületes, többórás fejfájás gyötör, egész nap alig bírom nyitvatartási a szemem, elaludtam a vonaton és nem szálltam le stb. és kínok kínjával próbáltam leszokni, hideg vízben fürdés, reggeli sport, minden volt, de nem megy. Ha cigi nem volt, kávé akkor is kellett és ez jobban elkeserít, hogy tudom, hogy anélkül a lötty nélkül nem létezem.
2021. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy hónapja hagytam abba de még most is sokszor rámtör a vágy, kívánom nagyon.

A leszokás elején az első héten nem tudtam éjszaka aludni az volt a legrosszabb, durva leszokás volt idegbeteg voltam.

De régebben ezt már 2x végigcsináltam de mindig vissza estem. Volt, hogy két év után...

De remélem most már nem fogok.

2021. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!