Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet abbahagyni a...

Hogy lehet abbahagyni a dohányzást? Egyre többet szívok, mert ingerszegény jelenleg az életem és depressziós is vagyok.

Figyelt kérdés
Vettem Iqost, valamivel jobb ,mint a sima. 1 éve azt szívom, de mostanában egyre többet. Túl sokat agyalok, nincs mi lekössön. Nincs hova itt eljárni, mielőtt valaki javasolná. Egy kihalt külföldi faluban vagyok a hegyek között. Magányosnak érzem magam, sokat gondolkodok. Spórolni akarok, elkezdtem , de napi egy doboz cigi az sok költség. Már ennyi lett fél doboz helyett. Zabálni meg rágózni nem fogok helyette. Szoktam edzeni ,de akkora a depresszióm, hogy annak se állok neki. Nyelvet tanulok online tanárral heti 3x. De azon kívül kutyával sétálok meg cigizek folyton. Mit tegyek hogy ne csináljam? Munkába jovet menet is szívom. Munka utánig ebredéstől számolva már 9 cigit elszívok. Sok..
2022. jan. 19. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon tudom ajánlani az Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvet. Hangoskönyv is létezik belőle.


Lehet furának tűnik, hogy egy könyvvel hogyan is tudnál leszokni, viszont ezt az érzést tedd félre, és adj legalább egy esélyt neki. Nekem nagyon sokat segített a leszokásban, rengeteg tévhitet tesz helyre a fejedben, és mondhatni megérted, hogy igazából miért csinálod az egészet.


Én amikor elkezdtem olvasni, egy kicsit kellemetlen érzés volt bennem. Illetve (ahogy a könyvben is említi) egy kicsit féltem is tőle az elején, mert az a tudat volt bennem, hogy akkor most meg kell szabadulnom a cigitől. Ez mondhatni természetes is, mert nehéz elengedni valamit, ami az évek során hozzád nőtt.



Elsőnek könyvben olvastam el, akkor jó darabig nem is szívtam. Stresszhelyzetben egyáltalán nem volt bennem, hogy a cigi lenne a megoldás, szóval olyan helyzetekben jól működött a dolog. Viszont lazuláskor még nagyon hiányzott, és társaságban, sörözgetés közben még előkerült a cigi. Úgy voltam vele, hogy olyankor belefér, legalább nem szívok napi szinten.


De rá kellett jönnöm, hogy így sosem fogom tudni elengedni, és emiatt mindig bennem maradt a sóvárgás a józan pillanatokban is. Ez pedig nem jó.



Ezután az időszak után újra elolvastam, pontosabban hangoskönyvként végighallgattam, és azóta, azaz lassan másfél éve egyáltalán nem szívok semmit és nem is kívánom szerencsére már. Pedig minden nap megfordulok dohányosok társaságában.



Én nagyon ajánlom, hogy olvasd el a könyvet. Amíg olvasod, addig ugyanúgy dohányozhatsz, a könyv végén kell csak leraknod. Szánj rá egy kis időt, és ha már a szándék legalább meg van benned, sokkal könnyebbé teszi majd a leszokást. Sok sikert!

2022. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, bocs a sok tagolásért, nem vettem észre, hogy így fog kinézni.
2022. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Régen elkezdtem olvasni, nem tudom , miért hagytam abba. Talán mert telefonon nem szeretek olvasni és gépen sem.
2022. jan. 19. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mint aktív dohányzó mondon aki ugyan így van mint te csak én városban élek, sehogy. Legalábbis én úgy gondolom nem fog téged semmi sem arra vinni, hogy most rakd le. Valahol tudat alatt ez tesz téged boldoggá, holott tudod káros. Hasonló cipőben járok tudom mi a helyzet. Sokszor neki futottam én magam is, de mindig jött a kérdés minek vonjam meg magamtól az egyetlen örömforrásom? Habár természetesen ez ostobaság hiszen lehet helyettesíteni hobbival vagy ha nagyon erősen elhatározzuk magunkat lerakjuk.
2022. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, hogy néz ki. 😀 Köszönöm a tanácsot!
2022. jan. 19. 22:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem az egészség miatt lenne fontos , most nem az zavart ,hanem hogy drága mulatság. Vehetnék mást is az árából és lakásra gyűjtök épp..
2022. jan. 19. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 es vagyok. Tudom, hogy nem az egészség miatt akarod lerakni, senkit sem foglalkoztat a saját egészsége dohányzáskor. Első sorban ajánlom inkább neked a csökkentését. Nem azt mondom, hogy egyszerű lesz de ha tudod időre beosztani mikor cigizel vissza mehetsz akár napi fél dobozra vagy az alá. Minden az emberen múlik, korrektebb választ kétlem fogsz kapni. A felettem lévő ajánlotta Alan könyvét esetleg az segíthet, habár én is csak elkezdtem és abba hagytam, mert én csak terveztem leszokni de baromi nehéz így nem is akarom már.
2022. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2022. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!