Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is egy ingerszegén...

Szerintetek is egy ingerszegény anya vagyok?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor megkaptam az 1 év alatt, hogy én mennyire ingerszegény anya vagyok. Amikor már végre kezdem elhinni hogy jól csinálom a dolgokat a gyerekem körül akkor sajnos mindig megkapom hogy még mindig nem vagyok elég jó. Anyósom egyre többször szokott lecseszni, ha épp olyan kedve van. Mindig mondja nem érdekli hogy fájni fog ez nekem de akkor is a szemembe mondja az igazat amit lát. Mindig is nagyon zárkózott voltam gyerek és házasság előtt is de úgy érzem azért változtam kicsit mióta megszületett a gyerekünk. Anyósom szerint én nem mutattam még ki egyszer sem hogy szeretem a gyerekem, férjem, mert sose szeretgetem meg őket. Nyilván mások előtt sose mertem nagyon kimutatni meg sajnos én sem kaptam annyit anno szüleimtől így nehezen teremtettem mindig is kapcsolatokat. Én egy zárkozottabb családban nőttem fel így ezt hoztam a házasságomba. Szerinte én sose puszilgatom dicsérem meg a kicsit meg nem vagyok az az anyatigris és nem tudom irányítani hangosan beszélni hozzá. Szerinte tolni kell neki a bohóckodást egész nap így tud csak nyugodt maradni és nem fog hisztizni. Azt gondolja én sokat hagyom magára ha egyedül vagyok vele és semmi ingert nem kap mivel alig beszélhetek hozzá egész nap. Csak akkor válik hisztissé ha sokat van velem egyedül. Amint hazaér férjem és anyósomék munkából egyből ingert kap és nyugodt lesz. Nem mentség hogy elfáradok mellette mert ő is elfárad mégis többet tud vele bohóckodni és mindent meg tud csinálni mellette. Én ezt értem hogy nem vagyok egy egész nap beszélős szórakoztatós anya de szokott nevetni ha csak velem van és nyugodt is tud lenni. Igen ha egyedül vagyok bátrabban merek beszélni hozzá, rászólni, és mindent megcsinálok mellette. De valahogy anyósomék társaságában nem tudok kibontakozni mert mindig valami nem tetszik úgyse neki ahogy csinálom. El vagyok egyre jobban keseredve hogy tényleg rossz anya vagyok és ő is majd így zárkózott önbizalom hiányos gyerek lesz miattam. Mindig úgy megbánt ezekkel hogy egyre nehezebb így együtt élnem velük. Ő amúgy azért tud mindent megcsinálni mert akkor mi vagyunk a gyerekkel így nyilván jut ideje. Meg hogy kíváncsi lenne hogy oldom meg a wcre mentést zuhanyzást mellette ha egyedül vagyok. Jobban megoldom mint mikor itthon vannak. Igen nem hiszik el de elfáradok mellette és ha férjem haza is ér mindig lefekszik vagy sörözik szóval hétköznap nem nagyon segít. Tudom hogy nekem kell megküzdeni a problémáimmal meg a gyerekünk adott itt van így nem lesz már semmi olyan mint régen. Az igazság az hogy én vártam volna még ezzel a gyerekvállalással de férjem nagyon szeretett volna már. Most meg sokszor úgy érzem ha fáradt nem nagyon akar vele játszani segíteni inkább lefekszik telefonozik sörözik. Eleinte 3mat akart volna de szerintem többet tuti nem akar, hogy szembesült milyen nehézségekkel jár.
2021. júl. 21. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd le az anyósod, mindenki más ne hagyd, hogy basztasson. Nincs mód rá, hogy elkerüljetek a közeléből?
2021. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha együtt élsz anyóssal, akkor költözzetek el.

Másodszor pedig teljesen megértelek, én is zárkózott típus vagyok, nem szórakoztatom napestig a gyereket, nyilván próbálok játszani vele, de nekem is kicsit nehéz. De szeretgetni szeretgetem egész nap. Az ilyen invazív nagyszülő, mint a te anyósod is, pedig nagyon káros. Jobban tennétek, ha külön mennétek tőle, mert ez csak rosszabb lesz. Férjeddel pedig beszéld meg ezt is és azt is normálisan, hogy neki is ki kell vennie a részét a gyereknevelésben. Pont az apa feladata lenne a bohóckodós játék...

A legfontosabb pedig, hogy elhidd jó anya vagy, a gyerekednek a legjobb.

2021. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte [anyós szerint] tolni kell neki a bohóckodást egész nap így tud csak nyugodt maradni és nem fog hisztizni."


Ez mindenképp baromság, sőt, inkább az ellenkezője az igaz.


"Mindig mondja [anyós] nem érdekli hogy fájni fog ez nekem de akkor is a szemembe mondja az igazat amit lát."


Egyszer vegyél egy mély lélegzetet, és mondd meg neki, nem érdekel, hogy fájni fog ez neki, de mostantól te nem engeded be a lakásotokba, nem mész el hozzá vendégségbe, nem hívod fel telefonon, és kinyomod a telefont, ha ő hív.

Utána egy sokkal békésebb időszak fog kezdődni az életedben, mert nem fog állandóan lehúzni, megalázni.


Férjed tud arról, hogy így viselkedik az anyja? Ha igen, mit szól hozzá?

2021. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Tudjátok mi a baj? Annyi szülő beengedi az eletébe az anyóst/anyját, hogy megvan a következménye. A legjobb tőlük messzire költözni és évente egyszer találkozni. Csakhogy sok a töketlen anyuka, akinek kell a nagyi segítsége, mert nem boldogulnak. De akkor ne is sírjatok, ha beleszól az életetekbe. Az nem megy együtt, hogy a segítség kellene, de hagyjon is békén. Mindenki annyi gyereket vállaljon, hogy az ilyen satrafák nélkül egyedül is bírja!
2021. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a baj. Anyósod egy hárpia,hogy mindenbe beleszól. Férjed meg egy nemtörődöm alkoholista. Én a helyedben kiosztanám mindkettőt a francba. Állj már a sarkadra picit. Ha pedig nem megy,nem változtatnak, akkor költözés a gyerekkel. Ne hagyd már magad elnyomni.
2021. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Likvidàlni kell Anyóst és kész is.
2021. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, utána olvastam végig, hogy együtt éltek.


Tudom, nem könnyű egy lakás árát összeszedni, de képtelen vagyok megérteni, miért gondolja ennyi fiatal pár (vagy csak a gyakorisok????), hogy jó megoldás valamelyikük szüleivel összeköltözni. Még ha extra toleráns minden felnőtt, akkor is nehéz. Ahol meg van egy ilyen beszólogatós, másikat megalázó anyós, hozzá egy nemtörődöm férj, ott meg pláne rossz megoldás.


Így előző válaszomat módosítanám.

Ülj le a férjeddel kettesben beszélni arról, hogy két választás van: vagy elköltöztök anyósodéktól, vagy mész egyedül, tehát elváltok.

Ha ott maradsz, idegileg tönkre fogsz menni, ÉS AZ TÉNYLEG ROSSZ HATÁSSAL LESZ A GYEREKEDRE IS!

2021. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem jó szülőkkel együttélni, mert sok esetben a kedves nagymama/nagypapa úgy érzi mindenbe is beleszólása van. Illetve nekem a férjed hozzáállása is kiábrándító lenne, de csak a te szemszögedet ismerem. Szerintem egyáltalán nem vagy rossz anya, hisz egy rossz szülő nem stresszel azon, hogy mindent jól csináljon. A személyisegem nekem is hasonló a tiédhez, nem vagyok egy túl babusgató tipus, de ettől még semmivel sem vagyok rosszabb szülő, mint akik egésznap bohóckodik a gyereknek. Szerintem a főprobléma az, hogy anyós a közeletekben van, nem véletlenül mondják, hogy egészségtelen dolog. Ha ez így megy tovább valószínűleg teljesen megmérgezi az életedet, amire a házasságod is rámehet az idegrendszered mellett. A férjeddel pedig el kellene beszélgetned, hogy egy gyermeket nem csak megcsinálni kell, hanem foglalkozni is szükséges vele, és természetesen hétköznap is, ez nem egy hétvégi meló.
2021. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként viszont az szerintem nagyon fontos hogy egy szülő szeretgesse a gyerekét amennyit csak lehet és igenis merje kimutatni az érzéseit.

Anyum szülei nagyon konzervatív, szigorú emberek voltak, nem mutattak érzelmeket, ami anyámon teljesen meglátszik. 1 alkalomra sem emlékszem hogy anyám szeretgetett volna engem, nem emlékszem arra, mikor mondta azt bármikor is, hogy szeretlek, sosem láttam hogy szeretgetett volna bárkit is.... Apámat vagy bárkit... Senkit. Tettekben megmutatta, hogy szeret. Segített, támogatott, de az érzelmi rész nagyon minimális volt. Nem emlékszem arra, hogy adott volna puszit. 28 éves vagyok, ha bármikor találkozunk és puszit kell adnom neki üdvözléskor vagy megölelem borzasztóan kellemetlenül érzem magam mert nem vagyok hozzá szokva.

Nem szeretem ha az emberek megpuszilnak, vagy hozzám érnek, nem szeretek a párommal csókolózni stb és ez egy borzasztóan rossz dolog. 8 hónapos terhes vagyok, és már most tudom hogy igyekszem mindent megtenni azért, hogy változnom kell mert félek a gyerekem is olyan lesz mint én vagy az anyám, hogy nem tudja kifejezni az érzelmeket és nem tudja a helyén kezelni a dolgokat.

2021. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, dehogy vagy ingerszegény

Neked sajnos az önbizalmaddal van a legfőbb problémád, ugyanis nincs :(


És ebben a környezetben egyre mélyebbre fogsz kerülni. Úgy tűnik a házasságodban sem igazán van beleszólásod a dolgokba :(


Nem tudom, milyen tanácsot adhatnék, talán első lépésként kezdj el önismereti témában olvasni, amennyit csak tudsz. Pszichológust javasolnék, de ilyen közegben nyilván nem teheted meg. Marad az önismeret saját úton.


És kérlek, NE SZÜLJ TÖBBET (egyelőre, és főleg nem a férjed kedvéért)

2021. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!