Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kedves Dohányosok! Lenne...

Kedves Dohányosok! Lenne hozzátok egy kérdésem, érdekelne a ti véleményetek?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom és igazából nem érdekel, h ki dohányzik és ki nem, mindenkinek a saját döntése. Viszont nagyon zavar, hogy van néhány dohányzó ember, aki simán rágyújt pl buszmegállóban a szakadó esőben vagy szemrebbenés nélkül másokra fújja a füstöt (tisztelet a kivételnek, akik nem teszik, azoknak nagyon megköszönöm!) Nem értem, miért nem gondolnak azokra, akik nem akarják a füstöt szagolni, vagy éppenséggel asztmásak.

Ráadásul már volt egy összetűzésem egy szomszéd miatt, akitől mindig átjön a füst és nem tudom, mit tegyek. Már kértem, hogy a kertben dohányozzon, de nem teszi. Kedves Dohányosok, ti hogy reagálnátok egy ilyen kérésre?(Ne a buszmegállóban dohányozzon/Ne a lakásában, ha hozzám is átjön a füst)


2010. szept. 10. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

meg mondom öszintén én csak vizipipázok,de soha nem gyújtottam még rá.nem is kivánom,nekem elég ez.ez sokkal szebb mint egy doboz cigi,lehet h drága,de jobban megéri,hisz barátok közt is milyen szép egy vizipipa.

de én nem birnám elviselni ha valaki rám fujja a füstöt.nekem a dobozos cigerátták büdösek,hiába van mentolos meg nem mentolos. én utálom a cigit.ellenben a vizipipa szebb,és sokkal kellemesebb dohány füst jön.

2010. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat. Éndohányoztam, aztán két évre leszoktam, most újra dohányzom. Így ismerem mindkét tábort. Nem dohányzóként engem is irritált a füst és a szag bizonyos helyzetekben. Én mindig tiszteletben tartom a nem dohányzókat, mert megértem, hogy őket ez zavarja. Bizonyos szitukban, mint pl a fenn említett buszmegálló nem gyújtok rá. Igenis ki lehet bírni.

Ilyen emberektől a minimum az volna, hogy megkrdezi azt a pár embert h rágyújthat-e? Általában azt mondják h persze, még ha zavarja is őket, de legalább az illető megkérdezte.


Én azt mondom, hogy a dohányzás magánügy, de igenis tekintettel kell lenni a nemdohányzókra!!

2010. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

Velem is mindig ez van sajnos:S De sétálok pici kertes városban és szembe a járdán az arcomba fújja pont akkor amikor elmegy mellettem:D de úgyis rákos lesz szóval az ő döntése.. viszont ha nagyon olyan vagy nagyon büdös van, akkor odamondom neki.. tudom hogy nem illik,de ez van. Sprite.


F/15

2010. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
96%

Szia!Én kb. 7 évig dohányoztam, tudtam tekintettel lenni másokra és nem gyújtottam rá szakadó esőben mert vagy ha épp meggyújtottam a cigim jött a busz vagy sz... ázott és azt meg nem szerettem volna, szóval szerintem, ez egyéni dolog de pesten pl. aluljárókban már tilos dohányozni megbüntetik(pénzbírság)azt aki rágyújt ott.Szóval vagy arrébb állsz vagy szólsz kedvesen az illetőnek hogy asztmás vagy és ha te nem teheted meg hogy máshová állsz akkor tegye meg Ő!

A saját lakásában pedig akkor gyújt rá egy Dohányos ember amikor szükségét érzi, nem véletlenül lett összetűzés a dologból: ne te mondd meg neki hogy hol dohányozzon!

De én eleget tennék a kérésednek a buszmegállóban lennék!

2010. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom, de apukám igen.De őt ha valaki megkéri hogy légy szíves ne itt dohányozz vagy most ne gyújts rá, akkor kibírja, nem sértődik meg mivel tisztelettel van az emberekre.Viszont dohányos létére tiszteletlennek tartja ha valaki más arcába fújja a füstöt vagy tisztelettel másokra.
2010. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Az a halyzet hogy aki sokat dohányzk annak ez természetes ő hozzávan szokva és biztos azthiszi hogya kőrülőttelévők is hozzá vannak szokva
2010. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én cigizek.


De figyelek mindig azokra, akik nem.

Buszmegállóban pl félreállok 2 méterrel a többi embertől, ha szakad az eső akkor meg fogom az esernyőm és azzal állok félre... :D


Kibirni nem fogom cigi nélkül senki miatt de megtalálom mindig a modját h ne zavarjak másokat :D


Utcán is cigizek, de nem fujom másik ember arcába, lehet felfelé is vagy oldalra:D


De megértelek amugy, engem is zavarna.

Épp ezért igyekszem odafigyelni a másikra.

2010. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzom. Sajnos. Próbáltam leszokni, de tényleg nem egyszerű.

Viszont engem is zavar a füst, ha például buszmegállóban rám fújják. Ugyanez miatt nem is megyek zárt, dohányzó szórakozóhelyekre. És nem gyújtok rá emberek között. Töb fesztiválon vettem részt az utóbbi időben, ott sem gyújtok rá mondjuk egy nagy koncerten a tömeg kellős közepén. Nem csak a füst miatt, hanem mert például félek, hogy kiégetem valaki ruháját.


Viszont a lakásomban én döntöm el, hogy rágyújtok-e. Egyébként igen, mert a sokadikon lakom és nincs erkély. Ha a szomszédot ez zavarná és szólna érte, akkor természetesen igyekeznék úgy megoldani a dolgot, hogy hozzá ne menjen át a füst, például a másik oldalon nyitnám ki az ablakot. Vagy amikor körfolyosós házban laktam, nem gyújtottam rá a körfolyosón, mert kérték, hogy ne tegyem, hanem inkább az utca felé nyitott ablak mellett.

De arról szó sem lehet, hogy ő megszabja, hogy rágyújthatok-e a saját lakásomban. Az az én magánterületem, az egyetlen hely a világon, ahol senki más nem szabhatja meg, hogy mit csinálok.

2010. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Buszmegálló, gyerek mellet, satöbbi nem gyújtok rá, kicsit arrébb megyek.


Ilyen speckó helyzetekben, ahol nem egyértelmű (pl. ha bekerül 1-2-3-20 nemdohányzó egy vonat dohányzó kocsijába), mindig annyira tartom tiszteletben a másikat, amennyire ő engem. Ha normális emberi módra megkér, hogy ne cigizzek, akkor nem cigizek. Ha felhívja a barátnőit telefonon, fennhangon újságolva neki, hogy neki el kell viselnie egy dohányost, reméli meghal, akkor annak az arcába fújok egy dobozt. Mindkét eset megtörtént már.


Ha én lennének a szomszédod... hát bocs, de a saját lakásomban hadd én dönthessem már el, hogy hol cigizek :P Bár kérdés, hogy most hol cigizik? Erkélyen, vagy benn a lakásában? És emeleti lakások ezek, azaz le kellene mennie 25 emeletet, vagy nem? Függ azért ettől is...

2010. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyvalami nem tiszta a kérdésben leírtakban. Ha a szomszédod a saját lakásában dohányzik, akkor átjön a füst hozzád, ha viszont a kertben, akkor nem? Fordítva hihetőbb lenne. Amúgy szerintem alapvető lenne, hogy próbálunk úgy viselkedni, hogy azzal lehetőleg ne zavarjunk másokat. Például nem gyújtunk rá mellettük, ha nincs alkalmuk odébb menni, de nem tudom beleélni magam egy dohányos gondolkodásába. Én sosem leszek az.
2010. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!