Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kedves Dohányosok! Lenne...

Kedves Dohányosok! Lenne hozzátok egy kérdésem, érdekelne a ti véleményetek?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom és igazából nem érdekel, h ki dohányzik és ki nem, mindenkinek a saját döntése. Viszont nagyon zavar, hogy van néhány dohányzó ember, aki simán rágyújt pl buszmegállóban a szakadó esőben vagy szemrebbenés nélkül másokra fújja a füstöt (tisztelet a kivételnek, akik nem teszik, azoknak nagyon megköszönöm!) Nem értem, miért nem gondolnak azokra, akik nem akarják a füstöt szagolni, vagy éppenséggel asztmásak.

Ráadásul már volt egy összetűzésem egy szomszéd miatt, akitől mindig átjön a füst és nem tudom, mit tegyek. Már kértem, hogy a kertben dohányozzon, de nem teszi. Kedves Dohányosok, ti hogy reagálnátok egy ilyen kérésre?(Ne a buszmegállóban dohányozzon/Ne a lakásában, ha hozzám is átjön a füst)


2010. szept. 10. 18:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

De jó lenne ha toleráns dohányzó szomszédunk lenne, de nem az.

Földszinten lakunk sajna.Pici a szoba, ketten lakunk benne és nálunk télen nyáron nyitva kell lenni az ablaknak, mert nagyon hamar elfogy a levegő.

Drága szomszédunk szerintem sose eszik csak cigizik, annak él vagy nemtom, de volt mikor reggeltől estig el nem mozdult az ablakunk alól és csak úgy dőlt be a füstje. Lesz@arta, hogy bejön és büdös.(ennyi erővel szívja ot bennt). Majd egyszer lehányom aztán rájön, hogy igazán kimehetne a járdára nem kilóméterekre van. Rosszul vagyok tőle.


Pécsett jártam suliba, na ott aztán szó szerint az arcomba fújták a füstöt, mindenki ha 100-an voltak körülötte akkor is rágyújtott, kismama és kisgyerek sem volt akadály, ott nem létezett a tolerancia. Azthiszem, hogy már a vásárcsarnok körül betiltották már a bagót, bár nem tudok semmit erről, mert pár hóval ezelőtt tábla sem volt csak hallottam.(Lehet, hogy csak beszélték).

Én lennék az első aki aláírná, hogy ne lehessen x helyeken rágyújtani! Fújj, hányingerem volt minden reggel és este, suliból jövet és menet.

2010. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Buszmegállóban pl félreállok 2 méterrel a többi embertől, ha szakad az eső akkor meg fogom az esernyőm és azzal állok félre... :D"


csak ebben az a gáz hogy 2 méterről ugyanúgy belejön a pofámba -.-

2010. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"csak ebben az a gáz hogy 2 méterről ugyanúgy belejön a pofámba -.-"


Ebben meg az a gáz, hogy elvárod, hogy a dohányos toleráns legyen, miközben te icipicit sem vagy az. Vannak a világon szép számmal kulturált dohányosok. Kulturált antidohányossal viszont én még nem találkoztam.

2010. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát, ő a földszinten lakik, én meg fölötte és pont az én ablakom alatti szobában dohányzik. A kert nincs messze és elég nagy ahhoz, hogy ne menjen be egyik lakásba sem a füst, viszont nem olyan nagy, hogy sokat kelljen sétálnia. Pontosan tudom, hogy nem szabhatom meg, hogy a saját lakásában mit csinál, és nem is akartam, csak megkértem rá. De már rájöttem, ha a saját kisfia érdekében nem megy ki a lakásól, akkor az én kérésemre se fog. (amúgy még zavaróbb, hogy láncdohányos, szóval a füst szó szerint folyamatosan áramlik be a lakásba az övéből, max 1 percnyi friss levegőhöz jutok, gondolom mikor újat gyújt)

Amúgy valaki írta, hogy "úgyis rákos lesz" vagy vmi hasonlót...ez nem biztos és a passzív dohányzás ugyanúgy okozhat rákot:S:S

2010. szept. 10. 19:08
 15/19 A kérdező kommentje:

19:02-es, aki a hosszabb választ adta: Én is hasonló helyzetben vagyok, eléggé kellemetlen és én is rosszué vagyok már a füsttől.


a "pofámba" szót használó válaszolót megkérném, hogy hanyagolja ezt a stílust, ez egy kultúrált beszélgetés, nem azért írtam ki a kérdést, hogy egymásnak essünk és utálkozzunk...

2010. szept. 10. 19:11
 16/19 anonim válasza:
Úgy gondolom, hogy buszmegállóba, ha csak annyit mond hogy "he te ,zavar a füst" vagy valami akkor megértem. De nemtom mit kell rinyálni a dohányzáson, mikor kb 10 szer több szennyet, szívtok be egy nap a belvárosban, meg egyéb helyeken.
2010. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
én nem várnám meg, hogy ilyesmit kérj, elébe mennék a dolgoknak. Ha utcán szívom, és valaki jön mögöttem, inkább bele sem szívok, csak ha már kikerült, vagy átment a másik oldalra..
2010. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat.

Én is, amikor buszmegállóban vagyok, nem tudok egy olyan helyre menni, ahol előbb-utóbb ne találna meg a füst!

Piszok nagy szemétségnek tartom, ugyanis ha otthon dohányzik, ő baja, magát rongálja, de ha az utcán dohányzik, más egészségét rongálja, és ahhoz NINCS JOGA!!!

Ezek ellen valami törvényt kéne hozni.

A kérdésedre válaszolva pedig szerintem, egy kúltúrált ember megérti, ha zavar a füst, de sok olyan van, akinek hiába magyarázol nem érdekli. Na ez az utóbbi fajta a Neander-völgyi.

2010. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én nem dohányzom, és rettentően zavar, mikor felszállok egy buszra, amit a sofőr előzőleg telefüstölt, vagy éppen akkor pöfékel. Az utasoknak tiltva van a dohányzás a buszokon, a vezetőre ez miért nem vonatkozik? Mellesleg asztmás vagyok, és volt már, hogy le kellett szállnom, mert befulladtam.
2010. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!