Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás vagy a füvezés...

A dohányzás vagy a füvezés (marihuána fogyasztása) a károsabb és milyen szempontból?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Dohányzás
2022. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Marihuána. Mert attól hallucinálsz. A lakótársam szokott füvezni, utána mindig üvölt, mint a sakál. Van, hogy az éjszaka közepén is. Tegnapelőtt ki is hívtam rá a rendőrséget, mert már sokadjára csinálta ezt az üvöltözést. Már a tulaj is tud róla, remélem hamarosan távoznia kell.
2022. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Dohányzás károsabb.


2-es, az, hogy hallucinálsz-e emberfüggő, valamint az is, hogy ezt hogyan viseled.

2022. márc. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mindkettő, ki ne próbáld egyiket se!
2022. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

EZt szerintem senki nem tudja, mert ha az egyiket szívja valaki , nem tudja hogy a másik az ő rá milyen hatással lenne.

De ha mindkettőt is szívja akkor se tudja hogy milyen a hatása külön külön.

És az is lehet hogy egy másik személynek pedig pont az ellenkező hatása lesz.

SZerintem ami szenvedély azt jobb nem csinálni mert ha rászokik akkor kegyetlen lehet mindegyik.

Igaz én csak bagóztam de az is szörnyű volt.

2022. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutatás szerint, ha vegyesen szívsz marihuánát és dohányt, az károsabb, mintha csak az egyiket vagy csak a másikat használnád.


[link]


Concurrent use of marijuana and tobacco was associated with increased risk (adjusted for age, asthma and comorbidities) of respiratory symptoms (OR 2.39, 95% CI 1.58-3.62) and COPD (OR 2.90, 95% CI 1.53-5.51) if the lifetime dose of marijuana exceeded 50 marijuana cigarettes. The risks of respiratory symptoms and of COPD were related to a synergistic interaction between marijuana and tobacco.

2022. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Sokan sima jointot szívnak, szűrő helyett csigával. Vagy rosszul tekerik meg, túl sok papírt használnak. Az pl sokkal rosszabb a ciginél, ahol legalább szemcseméretre szűrt füstöt szívsz.

Sajnos sok füves vígjáték a papírból szoborépítést, és a mindenféle idióta módon megtekert papírszívást népszerűsíti.

2022. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Egészségesebb lenne vaporizátorból, vagy vízipipából, vagy van már egy csomó módszer ami nem károsítja a tüdőt. Amíg viszont nálunk tiltva van, sőt börtön büntetéssel fenyegetik az embert, addig bujkálás van, meg szinti kannával, vegyszerekkel lefújt káros fű. Úgy meg hogy ne legyen levágós mindenki cigiben tekeri, ami az egyik legkárosabb fogyasztási mód. De hát ez van, ezt kell szeretni...
2022. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
8-as. Otthon azt használ az ember amit akar, és ahogy akarja. Vaporizátort lehet kapni legális forrásból. Én ezt nem írnám a tiltás számlájára.
2022. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az egyik tudatmódosító a másik nem, de egyszerre használják.. . Mindenki magának szűri le kinek mi a jobb. Azt senki nem reklámozza h, a nikotin is egészséges kis mennyiségben, pedig arról is van iromány, s az nem roncsolja az agyat.
2022. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!