Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikor passzív dohányos valaki?

Mikor passzív dohányos valaki?

Figyelt kérdés
Ha amikor cigiznek, ő is ott van, vagy már akkor is, haa cigizéskor nincs ott, de a lakásban, ahol cigiznek és átvette minden a füstöt ő is ott lakik?
2008. dec. 18. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő esetben. Ha egy lakásban cigiznek, akkor az tele lesz káros anyagokkal, amit a másik rendszeresen beszív.
2008. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont úgy gondolom, hogy csak abban az esetben passzív dohányos valaki, ha mellette cigiznek és belélegzi a füstöt. Attól, hogy én bemegyek egy olyan helyre, ahol dohányoztak, de ki van szellőztetve, tehát nem száll a füst "csak" sárga a függöny és büdös a bútorkárpit még nem leszek passzív dohányos.
2008. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. És nem tudom, mennyire igaz, de úgy hallottam, hogy a passziv dohányzás károsabb, meg volt indokolva is, de már nem emlékszem. Viszont arra igen, hogy anyu, aki soha egy szál cigit nem szívott el, de olyan helyen dolgozott már évek óta, ahol rajta kívül mindenki dohányzott, elment tüdőszűrésre, és a doki azt kérdezte tőle, hogy napi hány dobozzal(!) szív el!
2008. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A másodiknak: nem attól passzív dohányos vki, hogy ha bemegy egy olyan helyiségbe, ahol pl. 1 hete cigiztek.

A kérdés úgy szólt, hogy ha abban a lakásban LAKIK, ahol egyébként cigiznek. Tehát állandóan azt a levegőt szívja. A káros anyagok meg nem tűnnek el egy szellőztetéssel.

2008. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy lakunk, hogy nyugdíjas, otthon lévő szüleim erősen dohányoznak, napi 2-2 doboz cigit. A lakásban is. Ha hazamegyek, ami naponta 1/2-1 óra, akkor nem cigiznek, szellőztetnek, de a füstöt érezni a ruhámon ha felmegyek az én lakrészembe. Nem tudom-tudtam, hogy ettől lehetek-e beteg nagyobb eséllyel, ez passzív dohányzás-e már.
2008. dec. 18. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!