Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Passzív dohányos vagyok, ez...

Passzív dohányos vagyok, ez mennyire hat ki a további életemre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez megváltoztathatja, hogy én mennyi ideig fogok élni? 14 vagyok, anyám 55, kb 35-40 éve dohányzik, és a nevelőapám szintén dohányos, az apám is az volt. Mindketten elszívnak napi 1 doboz cigarettát legalább. Tekintettel rám csak a konyhában füstölnek, de mostanában kinyitják a konyhaajtót. A szoba egy légkörrel van a galériával, amin én szoktam lenni. Mindig feljön a füst, hiába mondom, nem szívesen hallják, és az a válasz rá, hogy ,,majd kimegy az ablakon". Már amióta én élek, azóta próbálom leszoktatni anyut a cigiről, de sajnos sikertelenül.. nincsen akaratereje. Ráadásul nem csak nekem, hanem saját magának is árt, mert szerintem jóval korábban fog meghalni, és ígyis idősebb mint kellene (egy 14 éves gyereknek kb 35-40 éves szülei vannak). Szóval a kérdésem, hogy ez nekem ártani fog?
2009. júl. 16. 06:08
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem biztos.Lehet,hogy anyukád is él majd 90 évig.Sok dohányost ismerek,akik hosszú életűek.Legalább olyan ártalmas a légkörben levő egyéb szennyeződés,mint amennyi dohányfüstöt te beszívsz.A dohányzás növeli a rák kockázatát,de ez nem jelenti azt,hogy minden dohányos rákban hal meg.Arról n incs statisztika,hogy a tüdőrákban meghaltak között mennyi volt a nem dohányos,csak a dohányosokat számolják.
2009. júl. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Alkatodtól és immunrendszeredtől függ. Családomban volt sok dohányos, aki 90 éves kora felett halt meg végelgyengülésben, és a boncoláson is megdöbbentek a tüdejük jó állapotán. De van ismerősöm is, aki "csak" 20 évig dohányzott, aztán tüdőrákban, rothadó tüdővel halt meg... tényleg attól függ, kinek milyen a szervezete, mit bír el.


Örülök, hogy segíteni próbálsz neki és magadnak, drukkolok!


Kedves előző! "A dohányfüst tízezerszer nagyobb szennyezőanyag-tartalommal rendelkezik, mint a legszennyezettebb városi levegő." Azért ez nem ugyanaz, ugye?

2009. júl. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Itt sajnos szinészkedni kell, magyarán meg kell játszani hogy rosszul vagy a cigi füsttől ha már ennyire nincsenek tekintettel rád! Én magam dohányzom de nem zavarok vele másokat, főleg nem a gyerekemet. Párszor ess össze látványosan amikor sok a füst és panaszkodj hogy nem birod már tovább a bűzt. Ez hatni fog talán hiszen csak szülök valahol...
2009. júl. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

06:46-os: csak annyit a kommentárodhoz, hogy a tüdörákban meghaltak esetében a dohányosok arányát százalékban adják meg. Ebböl következik, hogy a nemdohányosok aránya is adott. Ha nem tévedek, te is dohányzol! (Tipikus reakció, hogy minden egyéb is árt és miért szegény dohányosokat bántják.)

Igaz, hogy a levegö is szennyezett, de az még nem jelenti azt, hogy még szennyezettebben nem árt jobban. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az ivóviz is szennyezett, ezért nem baj, ha ivás elöbb valaki még belemosakszik - ugyse volt már tiszta.

2009. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
kezdj el aktív dohányos lenni, mert a passzív dohányzás károsabb. és akkor akár 80 évig is élhetsz :D:D
2009. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy ártalmasabb!
2009. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néha csinálj ilyet, hogy odaállsz anyukád elé, és: "Anyu, miért akarsz engem megölni?"

Mert ha melletted dohányzik ezt csinálja...

2009. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Soha nem dohányoztam, de a hivatalban 35 évig négyen is szívták egész nap körülöttem. Senki nem lett beteg, csak én. COPD-s lettem. Hogy ez mi? Egy progresszív, gyógyíthatatlan tüdőbetegség /nem fertőző/, vagyis egy halálos kór. Két betegség tulajdonképpen: egy állandó hörgőgyulladás és tüdőtágulás együtt. Ma már az utcán mellettem dohányzó embert is kerülnöm lett, mert attól is köhögőrohamot kapok.
2009. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!