Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Általános vérvételből és...

Általános vérvételből és vizeletvételből kimutatható a füvezés?

Figyelt kérdés

Pénteken egy ember a baráti körünkból házibulit tartott. Alapból nem dohányzom viszont ilyenkor el szoktam szívni 1-2 szálat, meg ugye nyilván ittunk is. Füvezni sosem füveztem ez előtt, sőt igazából most sem kifejezetten akartam mivel tudtam hogy ilyen vizsgálatom lesz. Pár ember éppen cigizett és odamentem hogy kaphatok-e pár slukkot. Na mivel nem füveztem még ezért nem tudom milyen íze, szaga kéne hogy legyen de ez elég gyanús hogy az volt. Senki nem mondta hogy az lenne szívtam kb 5-6 slukkot belőle. Igazából a hatását annyira nem éreztem, vagy hát nemtudom mit kellett volna éreznem szóval simán lehet hogy nem is füves volt csak most túlzottan paranoiás lettem a vizsgálatok miatt. Gyerekkori betegség miatt kell évi 1x kontrollra járnom, és mindenképp szükséges előtte egy vér és vizeletvétel. És eléggé félek hogy milesz hogyha kimutatják. A szüleim azt sem tudják hogy néha cigizek, az ivásról tudnak de nemtudom mit szólnának ha elvinne a rendőrség a fű miatt.


Tavaly ezeket nézték a vizsgálatoknál:

Vérvétel:


Karbamid

Kreatinin

Nátrium ion

Kálium ion

SGOT

SGPT

GGT

Össz.bilirubin

CRP

Éhgyomri glukóz

Vas

Transzferrin

Teljes vérkép automatáv

Eredmény Egység

Vörösvértest

Haemoglobin

Fehérvérsejt

Haematokrit

MCV

MCH

MCHC

Thrombocyta

MPV

Segment

Eosinophyl

Basophyl

Monocyta

Limphocyta


Vizelet:

Vizelet pH

vizelet nitrit

Vizelet fehérje

Vizelet glukóz

Vizelet aceton

Vizelet urobilinogén :

Vizelet bilirubin

Vizelet hgb,vvt

Vizelet üledék

vvt

fvs

laphámsejt

bactérium


Igazából azért tettem fel a kérdést mert nem találtam pontos infót arról hogy melyik érték alapján lehet megállapítani a füvet, ha akár valaki ezt meg tudná írni akkor nyilván össze tudnám hasonlítani hogy nálam vizsgálnak-e olyat.


A vér és vizeletvételt legkésőbb 23-ig tudom halasztani, mert utána már az orvoshoz van időpontom. Nagyon meg vagyok ijedve jelenleg, úgyhogy előre is köszönöm ha valaki bármilyen infót tud írni erről.

17L



2022. aug. 14. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá vizsgálat az általános protokolban.
2022. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Neked nem. Ha hivatásos sofőr lennél, talán. De 5-6 slukk akkor sem kimutatható.
2022. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Csak akkor derülne ki, ha direkt keresnék.
2022. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem.
2022. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha célzottan arra tesztelnek. De az csak rendőrségi ügyben van. Az orvost nem érdekli.
2022. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, azért így megnyugodtam.
2022. aug. 15. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3.-as voltam. Velem mi volt a problémád?
2022. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 honnan tudod,hogy a kérdező pontozott le?🤦🤦
2023. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!