Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sikerült valakinek úgy leszokn...

Morfologus kérdése:

Sikerült valakinek úgy leszoknia hogy fokozatosan csökkentette a cigik számát?

Figyelt kérdés
2napja elhatároztam hogy leszokok, utóbbi időbe már napi 1 doboz ment el naponta. Már 2 napja nem cigiztem, de most rágyújtottam. Most úgy fogom megpróbálni hogy fokozatosan, vélemény? Sikerült így valakinek?
2010. szept. 23. 21:35
1 2 3
 1/25 JulesM111 ***** válasza:

Pár emberrel találkoztam, aki füstölgött, és leszokott, de senkinek nem sikerült még leszoknia úgy, hogy csökkentette az "adagot". Eldobták egyik napról a másikra, majd meghülyültek kb egy hétig, de már nem dohányoznak.

Én is próbáltam abbahagyni ezzel a módszerrel, de kb 2-3 napig ment a fél, vagy negyed doboz, majd a negyedik napon elfüstöltem két dobozzal egy nap alatt.

2010. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ferjem is es en is egyik naprol a masikra hagytuk abba,egy eve elmult,ferjem probalkozott tapasszal csokkenteni az adagot de csak annyi eredmennyel hogy egy csomo penzt koltott tapaszra,vegul elhagyta hirtelen,szerintem csak igy lehet.
2010. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
en csokketve hagytam el, de nem akaratbol, hanem egyszeruen megutaltam es nem birtam. ra-ragyujtottam, de mindig csak kevesebbre, mert fajt a fejem tole, most egyeltalan nem szivom. 8 honapja
2010. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Csak hirtelen lehet, egyik percről a másikra. Ha elnyújtja az ember, akkor nemcsak a szenvedései hosszabbodnak meg (kevesebb a cigi, de van), de arról az alacsonyabb szintről már sokkal nehezebb teljesen megállni, mert az időt is elhúzza az ember. Kínzod magad, magyarul, közben az akaraterőd hatvanháromszor elvérzik.


Én is úgy álltam le, hogy egy szál után kijelentettem, hogy leálltam, nem akarom tovább, mától nem dohányzom. A fél doboz cigimet meg elajándékoztam.

2010. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nekem így sohasem sikerült!

Én egyik nap fogtam és elszívtam az utolsót.Elmentünk kirándulni,étterembe,késő este értünk haza.Bezuhantam az ágyba és reggel mindent másképpen csináltam,mint addig.Nem kávét ittam hanem teát.Nem szoktam reggelizni,most reggeliztem,majd olvastam egy kicsit.Dolgoztam(könnyű volt ott bírni) majd délután séta,kutyázás,valami program,majd megint alvás.Azt vettem észre,hogy egyre könnyebb és könnyebb.Ez 3 hónapja volt,de abszolút semmi késztetést nem érzek,hogy rágyújtsak.8 éve szívtam napi 1-másfél dobozt.

Kitartást és sikert kívánok,na meg akaraterőt!

Tanácsot bár nem kértél,azért remélem ha neked nem is de másnak segítettem!(Azért remélem neked is:))

23/L

2010. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Már a válaszaitok is, hogy egyik napról a másikra tettétek le, már az is segít, mert erőt ad. Hogyha másnak sikerült egyről a kettőre, akkor nekem is fog :) Mivel pótoltátok a kezdeti időbe azokat a helyzeteket amikor rágyújtottál volna? Én rágót vettem, de hol segitett hol nem.
2010. szept. 23. 21:52
 7/25 A kérdező kommentje:
rágyújtottál => rágyújtottatok
2010. szept. 23. 21:54
 8/25 anonim ***** válasza:

Én öt éve nem gyújtottam rá:

Letettem a cigit, vettem egy ÁSZ nevű magyar gyártmányú rettenetes szivart, és amikor nem bírtam tovább, meggyújtottam, beleszippantottam, de annyira rossz volt (amit előre tudtam), hogy egy szál el sem fogyott, nagy köpködések, rosszullét után, soha többé nem nem vettem sem szivart, sem cigarettát.

:)

A fokozatosság elve itt nem hoz eredményt, csak önáltatás!

Drukkolok, sok sikert!

2010. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Én az első héten ropit és csokit ettem meg mindent végül is!:D De csak az első héten.Aztán már nem volt vészes,csak eltereltem a gondolataimat.21:47-es voltam megint!
2010. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a biztatást. Az a baj, hogy le akarok szokni nagyon, de néha elkap olyan érzés hogy "még minek, meg majd, lesz még időm leszokni" stb Veletek is volt ilyen?
2010. szept. 23. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!