Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elvonási tünetek enyhítése...

Elvonási tünetek enyhítése leszokás esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kidrült, hogy babát várok, nem terveztük, de szeretném, ha minden a lehető legjobban menne és legjobb lenne neki. (A 2-ik ciklusom maradt ki, nálam ez a csúszás/kimaradás rendszeres ezért nem is tűnt fel mi a helyzet. A hét második felében majd az orvos mondja meg mennyi idős a pici.)


Elég erős dohányos vagyok/voltam (tehát tegnap reggel óta nem gyújtottam rá, előtte lévő nap tudtam meg a babát), és brutál elvonási tüneteim vannak.


15 éve napi min 1 doboz. Már csak Heets, igaz, de így annyival nehezebb, hogy nem büdös és így a szag sem rettent el.

A pénz sem ad hozzá a törekvéshez, hálistennek elég jól keresünk a párommal.


Összességében a motivációm a baba, ezzel nem lenne gond. De mocskos rosszul vagyok, szédelgek, fáj a fejem, nem bírok koncentrálni.

Remélem a babát nem viseli meg, mert halottam hirtelen leszokás miatti vetélésről meg ilyenekről (nem tudom hogy ezek a nagy kifogásgyáros dohányzó kismamák szüleményei, vagy tényleg így van-e).


Ami a lényeg: nem folytatom a dohányzást, pont.

Ami a kérdés: mit tudok tenni, hogy kevésbé "fájjon"? Gondolok itt a rengeteg vízivásra, extra vitaminra, vagy bármire, amivel könnyíthetek a folyamaton, illetve kevesebb stressznek teszem ki magunkat?


Köszönöm a tippeket!



2022. szept. 5. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rágózás, meditáció..
2022. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mentolos cukrot már izzítottam be, meg a rágó is tervben van. Egyelőre nem a pszichés, hanem a fizikai függőség gyötör.

Viszont nagyon jó lenne valami, ami enyhíti, mert konkrétan olyan mintha halál másnapos lennék, kevés alvással.

2022. szept. 5. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
8 évnyi napi 2 dobozos cigi mennyiséget raktam le már 5. hónapja. Ezzel párhuzamosan a kávét is abbahagytam. Első pár hét kegyetlen volt, habzott a szám a cigiért, aztán szépen lassan csökkent a vágy. Elkezdtem edzeni, meg más hobbit keresni amivel eltereltem a gondolataim. Ma már eljutottam oda, hogy nem kell cigi buliban sem és ébredés,kaja után nem szükséges a cigi.
2022. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, barátom most szokott le Allen Carr módszerrel. (16 év dohányzás) Lényege, hogy leszokj úgy, hogy nem is akarsz majd rágyújtani. Hallgasd meg a hangoskönyvet, vagy olvasd el a könyvet.
2022. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elolvasom, köszönöm. Már le is szedtem. A magam lefoglalása is menni fog, főleg, hogy jön a gyerek.


Most az első pár napos fizikai kínlódás amin túl lennék, aztán szépen sorban :)


jelenleg minden lélegzetvételem sikít hogy füstöt ide, szédülök, kóválygok, eléggé figyelmetlen vagyok :(

2022. szept. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!