Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csalódottság leszokás után?

Csalódottság leszokás után?

Figyelt kérdés
Ma kereken három hónapja, hogy leszoktam 13évnyi dohányzás után, és kicsit csalódott vagyok. Persze tudom, hogy jó döntés volt, de valahogy nem érzem úgy, hogy jobb lenne az életem. Nem lettem egészségesebb, ugyanúgy köhögök és köpködök mint azelőtt, és ugyanannyi a teherbírásom. Elméletileg kb 150ezret spóroltam a 3 hónap alatt, mégsincs most ennyivel több megtakarításom, pedig nem költök egyéb függőségre a cigi után. Nem vettem fel semmi pótcselekvést a cigi helyett, mint pl. nassolás, nem is jutalmaztam magam drága holmikkal. Nem értem hova tüntetett az a havi 50ezer, és annak idején ezt miből finanszíroztam. Olyan mintha a cigire valahogy mindig előkerült volna a pénz magától. Egyedül csak az tölt el jó érzéssel,hogy a környezetem gratulál a leszokásért és apám 31 év után először mondta, hogy büszke rám. Mikor lesz már érezhető változás?

2022. szept. 9. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor lesz már érezhető változás?"


Talán sohasem. Én 12 éve szoktam le és semmi nem változott. Ugyanúgy megyek fel emeletre, ha gyaloglás közben telefonálok, hallani ahogy zihálok, a teherbírásom sem változott semmit... stb.

2022. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Rohamosan drágul minden szerintem azért nem érzed.


Gratulálok én is! :)


Milyen módszerrel sikerült leszoknod?

2022. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A plusz pénz nagy része ahogy emelkednek az árak, elég gyorsan elmegy ugyanazokra a dolgokra, amiket eddig is megvettél.
2022. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Gratulálok!


Hát mindenképp egy örömforrást vesztettél, még ha károsat is. Ez érthető, hogy hiányzik. Próbálj meg másfajta örömforrást találni, valami új dologba kezdeni! Pl. sport, hobbi, több közös program barátokkal, régi barátok felkeresése, élmények, könyvek, filmek stb.

2022. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A tüdőteljesítmény ha nem is teljesen visszaállítható, mindenképpen javítható. Légzőgyakorlatok, edzés, mind segítenek. Köhögés és köpködés el fog múlni, nekem talán egy évig is tartott, hogy minden reggel köhögtem (9 év dohányzás után). Most már, 5 évvel később se köhögés, se köpködés és sokkal fittebb vagyok.


A pénz meg, ha mindenképp kezedben akarod látni azt az extra 50 ezret, tedd félre hó elején, ne költsd el semmire. De hidd el, ha el is költötted, pl drágább kajára, akkor is spóroltál, szinte minden jobban megéri mint cigit venni.


És minden okod megvan magad jobban érezni, olyat vittél végbe ami keveseknek sikerül, ez igen is teljesítmény, gratulálok!

2022. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Aza 3 hónap még semmi, nekem egy év után lett egy kicsit másabb, jobb.

De már te is sokat spóroltál ezzel , ha csak egy dobozzal ment el egy nap.

De hidd el sokat fog változni az egészséged.

2022. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!