Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
PpHétfő óta szabadságon vagyok, és csak két hét múlva kell visszamennem dolgozni. Gondoltam ez az időszak stresszmentes lesz, és könnyebb lesz leszokni a dohányzásról, de tévedtem. Rendszerint egy dobozzal megy el naponta és hétfőn kezdtem a leszokást, de pokoli volt, délutánra már elszívtam 3 szálat. Kedd-szerda 6-6 , ma pedig már fél dobozzal. Próbálom elfoglalni magam, de semmiben nem lelek örömöt, és minden apróság miatt bosszankodom. Például gondoltam kicserélem az autómon a kuplungot, az majd legalább fél napra lefoglal, de nem tudtam végigcsinálni, mert már amiatt is ingerülten csapkodtam, ha csak nem találtam egy szerszámot, így azóta is úgy áll szétszerelve. Bejöttem, tévéztem számítógépen játszottam, de az is néhány perc után idegesít. Ezek után megpróbáltam aludni, de nappal nem sikerült, és még most sem tudok, pedig reggel 5kor keltem. Évekkel ezelőtt próbáltam a nikotinos rágót és tapaszt, legalább 5-6 fajtát, volt közte magyar, román és német, de egyik sem segített.

2022. szept. 8. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyféleképp sikerült csak: abbahagyni és kész. Se pótcselekvést, se rágót meg ilyeneket nem találtam sose használhatónak vagy jó ötletnek.

Ami fontos, hogy ami maradék cigid van, attól szabadulj is meg, ne legyen tartalék. Arra kell csak önuralom akkor, hogy ne menj le cigiért.

2022. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint az egyes. Egyik nap nem vettem, kidobtam a maradékot. Ennek már 7 éve. 12 évig szívtam.
2022. szept. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha le akarsz szokni, miert van otthon cigid amibol csak ragyujthatsz ha epp ugy van?


Egy modszer van, ami mukodik: elszivtad TEGNAP az utolsot, es tobbet nem veszel. Nem majd holnap, nincs fuuu de meg ezt az uccsot, ahh kavehoz kell (nem kell), ahh ittam egy sort muszaj gyujtani (dehogy miszaj), Jozsikam van cigid, adjatok mar egy szalat (nem, ne adjanak), szoval akaratero es semmi mas. Ha orjongsz, csapkodsz mert nincs cigi, ott mas baj is van, es ha jol megjutalmazod magad ilyenkor egy szallal, akkor soha az eletben nem fogsz leszokni.


18 evig dohanyoztam, 12 eve nem dohanyzom, tudom mirol beszelek.

2022. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Minnel kevesebb, csak ne hirtelen. mondjuk egy nap elszivtal 20 szalat, most csak 17 et szivj, es lassan csokkentsd. Ha marad a nap vegere dobd ki, vagy egetsd el.
2022. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kipróbáltam mar mindenfélét a legkönnyebb volt átállni az e cigire az zökkenőmentesen ment. De arról meg ugyan olyan nehéz leszokni.

A tapasz nekem sem segített jelentősen de azért az ingerültségem egy kicsit csökkentette. A múltban már leszoktam 2x először 2 évig majd utána ismét 1,5 évig voltam nikotin mentes de aztán mindig valahogy visszaszoktam szívtam Iqost is de jobb volt ez elektromos arra tértem már vissza.

Egyébként a rágóba is van nikotin arra is ravoltam kattanva egy ideig valamilyen szinten fedezi a nikotin igényt de leszokni arról is nehéz.


Kb olyan nehezen viseled mint én nálam is ez volt minden leszokásnál. A szabadság nem segít én is próbáltam aztan belegondoltam, hogy idegeskedéssel nem fogom elcseszni ezért nem is folytattam tovább a műveletet.

Az első héten nem nagyon tudtam aludni hiába voltam akármennyire fáradt, az agynak annyira hiányzik a nikotin, hogy nem hagy elaludni. Én írattam fel a háziorvossal nyugtatót a legelején sokat segített de nem szedtem be az egészet. Az első 10 napban leszel ki idegileg, leszel idegbeteg aztán fokozatosan csökken. Néhány hónapig még eszedbe jut majd, hogy jaj de jó lenne rágyújtani de később olyan fél év után már ez is elhalványul. De ott legalul a kisördög mindig ott lesz, és elég majd egy slukk, hogy azonnal visszaszokj.

Kikell bírni azt a pár nehéz napot és soha többet nem gyújtani rá.

2022. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
jaj de szep eletetek lehet amikor lepontoztok
2022. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első 3 válaszoló nagyjából leírta, ehhez csak akaraterő kell.
2022. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
am szokj le mert tudo embloniat lehet kapni sztem nem tudom am
2022. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!